| Xenia16 a întrebat:

Cand cineva drag iti moara, este doar o iluzie ca il mai vezi deseori in camera si ii simti prezenta desi nu fizic, doar spiritual sau este intr-adevar sufletul acelei persoane?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere privesti. Se spune ca energia aceea pe care o simti ca fiind persoana trecuta "dincolo" este, de fapt, sufletul acelei persoane care inca mai "viziteaza" locurile in care a trait. Dar din punct de vedere rational, este doar o senzatie ca persoana respectiva se afla inca in camera, datorata probabil pierderii recent suferite si dorintei de consolare. Eu cred in ultima varianta, dar parerile sunt impartite, desigur.

| Bianca306 a răspuns:

Si aceea persoana te-a iubit si sa nu te sperii cand ii simnti prezenta. Ea totdeauna va fi cu tine.

| Xenia16 explică (pentru Bianca306):

Nu ma speri, doar asa vrea sa ii simt prezenta intotdeauna.Si sa vad acea persoana chiar daca e doar sufletul pentru totdeauna.Asta mi-ar alina durerea

| Bianca306 a răspuns (pentru Xenia16):

Dar cine ti-a murit

| Iulia1828 a răspuns:

Depinde de cat timp a murit aceea persoana. Pentru ca se spune ca pana cand implineste 6 luni de cand a murit sufletul acelei persoane ramane in casa in care a trait atatia ani. Si nu toate persoanele din acea casa il vede. Ea alege de cine ar vrea sa fie vazuta si de cine nu. Eu asa stiu. Sper ca ti-am fost de folos.