| ReeaAndreea a întrebat:

ce inseamna pentru voi muzica? [ specificati si genul de muzica despre care vorbiti]

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Pentru mine muzica ( eu ascult in special rock dar asta nu inseamna ca numai rock-ul este de buna calitate ) inseamna o pulsatie, o forta, un ritm, o bataie, o clipa, dar si o eternitate. este acel zgomot placut fara de care nu as putea trai, este modul in care poti exprima cele mai profunde sentimente de la cele negative pana la cele pozitive, este felul in care poti vorbi lumii fara sa-ti fie teama de vreo reactie mai urata, este o modalitate de a te exprima, prin versuri. se spune ca ceea ce ar trebui sa faca muzica este sa ne scoata din rutina, sa ne ia din lumea realista in care traim si sa ne lase intr-un loc numai al nostru, departe de adevar. muzica este felul in care fiecare sentiment uman suna. muzica vorbeste atunci cand ceea ce simtim nu poate fi exprimat prin cuvinte. muzica este destula cat sa tina o viata intreaga, dar o viata nu e destula pentru a cuprinde muzica. muzica umple infinitul dintre doua suflete. muzica este o explozie a sufletului. muzica si linistea fac o pereche buna pentru ca muzica se face cu liniste iar linistea este plina de muzica. muzica este arta de a gandi in sunete. muzica da suflet universului, da aripi gandirii, zbor imaginatiei, da un scop vietii si o dorinta de a trai. muzica sterge praful in urma unui zile nu foarte bune. unde cuvintele nu pot face nimic, muzica alina totul. fara muzica viata ar fi o eroare.

5 răspunsuri:
| Bee123 a răspuns:

Muzica reprezinta absolutul in materie de intruchipare a spiritului uman. Adica sub nicio alta forma omul nu resueste sa-si reclame-declame mai elocvent trairile emotile sentimentele.
ma refer la toate genurile
PASTE FERICIT!

| AlexandraCroft a răspuns:

Pentru mine muzica inseamna o parte din mine si din viata mea.Pot spune ca atunci cand am fost singura sau m`am simtit singura si am avut probleme ea mi-a "umplut"ca sa zic asa sufletul,pentru mine in astfel de momente este foarte importana muzica deoarece ma tine pe linia de plutire si imi da curaj ca sa merg mai departe cand altcineva nu poate sa imi dea un astfel de sfat.
Ascult cam toate tipurile de muzica.
-Rock
-J-rock
-Hard-core,emo-core
-Pop
-Hip-Hop
-Metal

Referitor la manele si muzica populara, in special manelele nu pot spune ca le urasc sau ca nu stiu eu mai ce, din contra nu spun ca imi plac ci doar ca le inghit.De mica am fost invatata cu astfel de muzica, parintii mei fiind mari amatori al acestui tip de muzica, si fratele meu la fel.
Muzica rock.in special si-a pus bine amprenta pe mine in vestimentatie deoarece ma caracterizeaza si imi place foarte mult stilul meu de imbracat, chiar daca altii nu le plac, Nu ma intereseaza parerea altora!

Tay-Tay!wave

| AlexandraCroft a răspuns:

Pentru mine muzica inseamna o parte din mine si din viata mea.Pot spune ca atunci cand am fost singura sau m`am simtit singura si am avut probleme ea mi-a "umplut"ca sa zic asa sufletul,pentru mine in astfel de momente este foarte importana muzica deoarece ma tine pe linia de plutire si imi da curaj ca sa merg mai departe cand altcineva nu poate sa imi dea un astfel de sfat.
Ascult cam toate tipurile de muzica.
-Rock
-J-rock
-Hard-core,emo-core
-Pop
-Hip-Hop
-Metal

Referitor la manele si muzica populara, in special manelele nu pot spune ca le urasc sau ca nu stiu eu mai ce, din contra nu spun ca imi plac ci doar ca le inghit.De mica am fost invatata cu astfel de muzica, parintii mei fiind mari amatori al acestui tip de muzica, si fratele meu la fel.
Muzica rock.in special si-a pus bine amprenta pe mine in vestimentatie deoarece ma caracterizeaza si imi place foarte mult stilul meu de imbracat, chiar daca altii nu le plac, Nu ma intereseaza parerea altora!
winking

Tay-Tay!wave

| cristi13 a răspuns:

Pai...muzica=stil de viata. Daca asculti rock=nu prea te intereseaza nimic. daca asculti electro=prea energic mai las-o baltalaughing. daca asculti manele= call meu. DAca asculti pop= toata stima esti o fata perfecta.Eu unul ascult toate genurile dar nu stiu cum se face iarna rock si electro... si vara rap si pop.

| coolgirl97 a răspuns:

Eu ascult mai multe genuri
Pentru mine muzica e jumatate din mine.
Cand sunt nervoasa sau suparata si trebuie sa iau o decizie ma intind si asc muzica lenta
Cand sunt neindreptatita ascult b.u.g mafia sau nane
In telefonul meu gasesti o grama de melodii de la diferite genuri rap, pop, lenta sau chiar rock
Ador muzica ma face sa zbor sa ma simt mai presus de toti!

hay :*