| Andrada982211 a întrebat:

Hey TPU, ce părere aveți despre echipa masculina de fotbal națională a Franței? Eu am văzut că sunt majoritatea persoane de culoare. De ce sunt atât de mulți bărbați de culoare,care joaca pentru Franța? în echipa aia cred ca exista doar doi francezi, iar dacă Franța promovează diversitatea, credeți că aș putea să joc și eu la echipa națională de fotbal a Franței ( echipa masculina) Eu fiind femeie și Româncă, pentru că, dacă bărbații de culoare sunt acceptați, eu de ce nu aș fii? Sa fie cât mai multa diversitate

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca ai suficienta minte sa intelegi ca nu culoarea conteaza intr-o echipa de fotbalisti ci sexul, de aia tu nu poti sa te amesteci tu cu barbati... ca nu ai sula.

| Andrada982211 explică (pentru Violleta2022):

Asta este discriminare, și da culoarea contează, pentru ca echipa se numește,, Echipa de fotbal națională a Franței ". asa ca unde sunt Francezii?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andrada982211):

Discriminare la ce, la puta si pasarici?
Ori tu esti mai prostuta din fire si nu intelegi de ce se numeste "echipa de fotbal masculin"?

| Andrada982211 explică (pentru Violleta2022):

Dar totodată se numește și echipa de fotbal națională a Franței, așa că unde sunt francezii? că eu nu îi văd

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andrada982211):

Toti fotbalistii din acea echipa au cetatenie franceza, doar ca nu ti s-au legimitamt tie, ca sa intelegi acest proces, indiferent ca-s albi, galbeni, rosii sau negri la piele.

Cetatenia este ceva ce se capata la nastere, sau mai tarziu in viata, prin emigrare!

| Andrada982211 explică (pentru Violleta2022):

Dacă ăia sunt francezi,eu sunt italianca, dar na, când ești African totul este posibil. Francezii sunt albi, asta este rasa lor adevărată, iar tara lor ar trebui reprezentata de francezi, nu de Africani. iar naționalitatea o pot avea, ca și țiganii noștri au naționalitate Romana, dar nu sunt Romani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andrada982211):

Apuca-te de tricotat fetita sau du-te sa faci mamaliga si lasa treburile astea care sunt imposibil de inteles pentru tine, ca nu ai capacitatea intelectuala sa le poti procesa!

| suntserios a răspuns (pentru Andrada982211):

Lool, ce noțiuni limitate ai...

| Andrada982211 explică (pentru Violleta2022):

Ce te-a supărat așa mămaie?

| Andrada982211 explică (pentru suntserios):

Nu amestecta albu cu negru, când speli rufe.

| suntserios a răspuns (pentru Andrada982211):

Si tu poate nu ar trebui sa amesteci rasa cu cetatenia

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andrada982211):

Daca eu sunt mamaie, atunci tu ai numai 2 anisori laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Negri, albi, ce conteaza?
sunt cetateni francezi au tot dreptul sa joace.

| Madaxo97 a răspuns:

Francezii sunt o rasă mixtă, de sute de ani, adică și albi și negri, și nu numai, de unde ai scos tu asta ca francezii obligatoriu trebuie să aibă pielea alba? Te-ai documentat puțin înainte? Fără supărare dar ai o gândire foarte limitată și ma văd nevoită să îți explic băbește : când un cuplu de culoare din Franța, naște un bebe, tot negru, automat acel copil este cetățean FRANCEZ. Nu e obligatoriu ca orice persoana de culoare să fie africană, sunt persoane de culoare răspândite peste tot prin lumea asta. Și Cabral de la noi este cetățean român, născut și crescut în România. Acum înțelegi? Nu are nicio legătură culoarea pielii fotbalistului respectiv, atât timp cat este născut și crescut pe teritoriul acelei țări, are tot dreptul să joace la echipa națională. Fă o vizită în Franța de curiozitate, vei vedea că pe străzile lor sunt și oameni de culoare destul de mulți, aproximativ 5 milioane din toată populația Franței sunt negrii.

| LisaJulie a răspuns:

Pentru ca Franța a colonizat multe țări din Africa și a adus imigranți aici!

| Giulia911 a răspuns:

Du te sănătoasă, vezi sa nu intre Mbappe în tine, sau... mna, tu știi.