| Anonim134 a întrebat:

ce remedii "babesti" stiti pentru. albirea >dintilor?:
funda

Răspuns Câştigător
| MirunaMira9 a răspuns:

Nu folosiiii sareaaaaaaa! Am folosit-o pentru ca de banchet am vrut sa am dintii albi si nu a mer si mi-am ranit si gingia! Cel mai bine e cu bicarbonat de sodiu(fara lamie nu merge) deaorece se vad rezultatele destul de repede! Succes si sprec ca te-am ajutat:*>big grin

7 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Bicarbonat de sodiu

| XtmCamiii a răspuns:

Remedi babestii thinking stiu ca erea unu sa freci dinti cu sare stiu pare ciudat dar mergebig grin
succeswinking

| Muzză a răspuns:

Te speli pe dinti cu sare (mare - cred), pui pe periuta si cred ca va da rezultate thinking

| ZZG a răspuns:

Pui pe periuta de dinti pasta ta obisnuita si bicarbonat de sodiu.Te speli pe dinti de 3 ori pe zi.Se vad rezultatele din prima zi.
A, si incearca sa mananci cat mai multe mere.

| MirunaMira9 a răspuns:

Scuze de greselibig grin

| Alecsa_3512 a răspuns:

Dragă pentru albirea dinţilor există foarte multe reţete băbeşti, incearca sarea neiodata cu care ai sa iti freci usor dinti.
babesti = bicarbinat de sodiu + lamaie = La revedere Smalt! = dinti sensibili toata viata = pa sucuri reci,
Fundăăă :X

| Toxic_6263 a răspuns:

Te speli p dinti cu clor sau venis si ti se albesc 100% (glumeam) sare de bucaterie sau bicarbonat