| Pawesome a întrebat:

Ce se intampla in filmul,, Stiu ce ai facut vara trecuta"? Cel mai bun raspuns primeste funda si restul vot

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Rezumatul filmului, din punctul meu de vedere este următorul: întorcându-se de la o petrecere, patru prieteni beţi, cu chef de distracţie lovesc într-o noapte un om cu maşina, omorându-l. Cei patru jură să păstreze secretul, şi aruncă victima într-un lac din apropiere.
După eveniment, totul pare să se fi întors la cursul obişnuit, însă la fix un an după tragedie, fiecare adolescent începe să primească mesaje prin care sunt anunţaţi că cineva ştie de fapta lor. La scurt timp după bileţelele misterioase, devin urmăriţi de un individ ce îi vânează pe fiecare în parte, cu un cârlig.
Dacă îmi amintesc bine, doi dintre ei mor, în timp ce personajele rămase se întorc în următorul film al seriei, "N-am Uitat Ce Ai Făcut Astă Vară". Nu îţi voi spune care era secretul filmului şi cine era urmăritorul, întrucât te invit să descoperi chiar tu.
Sper că te-am lămurit!

2 răspunsuri:
| Xlove64 a răspuns:

Julie, Helen, Ray şi Barry sunt 4 adolescenţi care, pe drumul spre casă, după banchetul dat cu ocazia terminării liceului, lovesc cu maşina un om aflat pe şosea. Pentru că pare mort, cei 4 decid să-l arunce în mare şi jură să plece în mormânt cu secretul.
Trece un an şi totul pare dat uitării, dar, după ce se întoarce acasă, de la facultate, în vacanţa de vară, Julie primeşte o scrisoare cu mesajul "Ştiu ce ai făcut astă-vară!".
Cuprinsă de panica, decide să dea de ceilalţi trei tineri prezenţi la evenimentele din acea noapte. Reuniţi, tinerii încearcă să afle cine le ştie secretul, dar lucrurile încep curând să ia o turnură tragică, începând să arate a luptă pentru supravieţuire.

| Nuri1 a răspuns:

Buna! 4 adolescenti dupa terminarea banchetului de sf de liceu, in drumul spre casa, lovesc cu masina un om care era pe sosea. Acesta pare mort, asa ca cei 4 decid sa-l arunce in mare si jura sa pastreze secretul asupra acestui fapt. Dar, peste un an, dupa ce Julie se intoarce acasa de la facultate pentru vacanta de vara, ea primeste o scrisoare in care scrie "Stiu ce ai facaut asta-vara!". Ea intra in panica, isi cauta cei 3 prieteni si ei incearca sa afle cine le stie secretul, dar lucrurile incep sa evolueze in mod tragic...cam asta ar fi.:*