| WeLoveIceCream a întrebat:

ce trebuie sa contina un ghiozdan de clasa a 6-a? Dar un penar? Funda si vot.

Răspuns Câştigător
| kkkmakafull a răspuns:

Pai in primul rand 2 caiete de matematica pentru ca. unul va fi de geometrie si altul de algebra si iti trebuie neaparat o trusa de geometrie, la romana un caiet dictando mare de 180 file un caiet la istorie,franceza,engleza, P.S materie noua-fizica un caiet studentesc de matematica si biologie, geografie etc. succes la scoala!

7 răspunsuri:
| diamar a răspuns:

Trebuie sa ai caiete,neaparat o trusa de geometrie(compas,rigla,echer, raportor, guma si creion)pentru ca in clasa a 6a se face geometrie.cat despre penar nimic special...
Sper ca te-am ajutat!

| DarQueen a răspuns:

Glumești, așa-i?
laughing

| Ananas2 a răspuns:

Pai trebuie sa ai trusa de geometrie.
un caiet mic de matematica pentru fizica.
si ce ai avut si in a cince-a.
in penar. nimic nou: creion, pix, rigla, guma de sters etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ghiozdan? Buzunare. si pe o parte si pe alta si inauntru (buzunare cu fermoar). Penarul http://www.google.ro/......tp?/imgres
Bafta!

| Zangetsu a răspuns:

Nu stiu cat de instariti sunteti, dar eu la scoala aveam numai foi de hartie si un pix

| WeLoveIceCream explică:

@Zangetsu: Ai avut numai foi si un pix? da' uh cand ai facut scoala? pe vremea lui Burebista?laughing

| Zangetsu a răspuns:

@ThinkingPositive
da mane, asa e la facultate.