| Se7eN_9610 a întrebat:

Hey TPUwinking Cei care stiu serialul Vampire Knight Guilty, imi poate sa spuna si mie ce se intampla cu yuuki? Pana la urma pe cine alege, pe Zero sau pe Kanamae? Si la sfarsit ce se intampla cu fiecare? Zero moare sau Kanamae, sau alt cineva? Iar yuuki cum a devenit vampir? Cine a muscato?
Va rog sa imi spuneti. Funditaaaa

1 răspuns:
| bloodfont a răspuns:

Yuuki s-a nascut vampir dar mama ei a murit dupa ce a facut o vraja ca sa ii suprime partea vampir si deci sa fie umana. Chestiunea asta e explicata intr-unul din episoade. Kaname o duce pe yuuki la scoala si o lasa in grija directorului (care a fost si el candva cel mai bun vanator de vampiri). Zero obtine niste puteri noi din faptul ca e vanator de vampiri si a fost muscat de un vampir deci s-au amestecat sangele acestora in el.
La final, dupa ce se rupe vraja ce a facut-o mama lui Yuuki, aceasta se trezeste si isi aduce aminte tot si se duce la fratesu la Kaname. Zero e bulversat total. Kaname ii explica lui Yuuki ca ei sunt ultimii vampiri puri si ca trebuie sa perpetueze specia, si ca in acest scop a fost Yuuki nascuta de parinti: sa fie sotia lui Kaname. Yuuki cantareste toate posibilitatile si ramane pana la urma cu Kaname. Zero ii zice si lui Yuuki si lui Kaname ca va fi tot timpul pe urmele lor pregatit sa ii omoare daca ataca oameni. Si cam atat. E superb animeul, mai ales povestea. Ar trebui sa te uiti la tot.