| Albarescul24 a întrebat:

Hey TPU.
Cum ii spun cele-i mai bune prietene ca imi place de ea? Adica nush...ea vrea sa fie partenera mea la balul bobocilor,dar nu da nici un semn ca m-ar place sau ceva,si nu stiu ce sa faaac, nu cred ca pot sa dansez cu ea fara sa o sarut.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Frate, este cea mai buna prietena a ta... eu zic sa incerci sa vorbesti cu ea, sa-i spui ce simti.

Ce se poate intampla?
In cel mai rau caz ramai forever in friendzone sau ramai fara prietena *caz in care nu pierzi nimic* De ce zic ca nu pierzi nimic? Pai daca fata nu te place atunci o sa te refuze elegant si ori :

a. O sa ramaneti prieteni -caz okay.
b. Nu o sa mai ramaneti prieteni intrucat fata are niste convingeri tampite. *caz in care nu ai pierdut nimic *

Danseaza cu ea, eu cred ca exista sansa ca si ea sa simta ceva cat de mic.
Abtine-te din gesturi ciudate! Nu este neaparata nevoie de sarut... Controleaza-te.

Bafta si distractie placuta! Merita sa incerci!

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De ce să nu poți? Probabil te consideră doar un prieten deci mai bine îi spui ce simți.

| GreenEyesRedLips a răspuns:

Bună! Încearcă să îi trimiți semnale,adică să îi zâmbești,să îi faci complimente, dacă indrăznești cumpără-i o floare și vezi cum reacționează sau pur si simplu fă-ți curaj și spune-i că-ți place de ea, o poți invita la o plimbare in parc dacă vrei să fie un loc mai retras, te uiți in ochii ei și îi spui că o vezi mai mult ca o prietenă, dacă nu ești asa curajos îi poți scrie printr-un mesaj sau o poți suna.Incercarea moarte n-are! Baftă!