| Puiutz a întrebat:

Hey TPU.
Cum sa am mai multa incredere in mine si sa nu fiu rusinoasa?
Cand ma intalnesc cu un baiat dragut cunoscut...sau cu cineva mai important ma gandesc oare cum arat, daca arat bine si ma rosesc la fata... nu mai vreausad m-am saturat.
Vreau sa am incredere in mine...niste sfaturi va rog! happy

2 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Tu vrei ca tot ceea ce faci sa fie perfect. Ei bine nimeni nu e perfect ! Cu totii gresim, e tipic omenesc. Tot ce trebuie sa faci e sa nu te mai gandesti la ce s-ar putea intampla. Incearca sa prinzi tupeu fara sa te gandesti la consecinte. Traieste momentul de acum, prezentul, nu sta tot timpul cu mintea in viitor. Asta e cauza timiditatii tale.

| jonydd a răspuns:

Gandeste-te la altvceva sau nu-i da inportanta ca nu are ce sa-ti faca baiatu ala incearca sa nu-ti pese fara sa arti asta doar zambeste si vorbeste fara gesturi din astea... esti rusinoasa incearca sa iesi mai mult in lume si sa voorbesi cu oricine intr-un final o sa vezi ca tie rusine degeaba si cu rusinea nu rezolvi nimic :d bafta