| LukaVocaloid a întrebat:

cum sa-mi fac si eu vocea sami sune mai placut cum sa am mai mult curaj in vocea mea pentru ca eu chiar si cand sunt singura si incep sa cant nu imi iese bine pentru ca nu ma simt ciudat dar eu iubesc muzica si iubesc sa cant dar nu-mi iese nu spun ca vreau sa devin o celebritate vreau doar sa cant pentru mine va rog ajutati-ma Dau Funda Si scuze pentru intrebare

5 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Draga IoanaFcm, nu trebuie sa te ingrijorezi! Poate intr-adevar nu ai voce.Nu e o boala, dar poate chiar nu ai fost tu printre norocosii cantareti.Nu exista nici o metoda ca sa iti faci vocea sa sune mai placut.Incearca sa zici in fiecare zibig grinO-RE-MI-FA etc. Daca atunci iti place cum suna vocea ta, inseamna ca ai mai avansat cat de cat! Numai bine.

| LukaVocaloid explică (pentru τττ):

N u ca n-am voce ca nu asta era rostul intrebarii mele eu vream sa stiu cum sa o dezvolt pentru ca atunci cand incep sa cant imi place cum suna numai ca eu nu cant cu toata gura sa spunem asa adica jumatate cant pe cealalta jumatate vorbesc in loc sa cant eu vream sa stiu ce exercitii de vocaliza sa fac ca sa imi pot dezvolta cantatul
P.S:Ca eu cum am mentionat mai sus vreau sa cant pentru mine nu vreau sa devin nu stiu ce star eu vreau doar sa cant pentru ca iubesc muzica

| τττ a răspuns (pentru LukaVocaloid):

Pai exercitii...mnahh,nu prea sunt! Doar aia cu notele muzicale, alta nu mai stiu.Intra pe un site sau...du-te la o prietena care canta frumos sau ia niste lectii de canto.

| Roxykutza a răspuns:

Nu vreau sa jignesc dar cred ca nu ai acest talent de a canta...totusi te sfatuiesc sa mergi la cineva care intreadevar stie sa cante si de ce nu poate inveti si tu..mult success:*

| Barbu_Ionutz_1993 a răspuns:

Daca nu ai talent nai ce sa faci.
Dar poti cat de cat sa inveti, repeta in continu si du-te la lecti de canto, eu asa am facut si cant din ce in ce mai bine