| Ioana_Scumpik_1990 a întrebat:

Daca eu am media anuala 9.57 si un coleg o are 9.66 e vreo posibilitate sa luam acelasi premiu?

Răspuns Câştigător
| SimoNARaluCA a răspuns:

Nu știu, depinde de dirigintă și de directoare, cât de îngăduitoare este.

| Ioana_Scumpik_1990 explică (pentru SimoNARaluCA):

Aha....pai nu e prea dragut crying dar mai sunt medii bune. Se pot da mentiuni la cei cu media 7; 7 si ceva?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate, nu e o diferenţă chiar aşa mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti in generala si ai parte de o diriginta retardata, asa cum am avut eu, se poate, dar numai in anii in care are ea chef. Daca esti la liceu deja nu prea mai merg rahaturile astea si cea mai mare medie ia premiul intai, a doua premiul doi si tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, de obicei, diferențele între premii sunt de maxim 5 sutimi.

| Chimied a răspuns:

De obicei asa este :
9, 50 - 10 Premiul 1
9 - 9, 50 Premiul 2
8, 50 - 9 Premiul 3
8 - 8, 50 Mentiune

| 16Gabriela a răspuns:

Nu luati acelasi premiul, daca el ia mentiune 1, tu iei mentiune 2 sad, Daca aveati la fel atunci da, dar nu aveti la fel

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Da e posibil!

| LexaLexi a răspuns:

Depinde de ce hotareste directoare. La unele scoli se dau premiile in urmatorul mod:
10-9,50 premiul I
9, 49-9 premiul II
8, 99-8, 50 premiul III
8, 49-8 mentiune
La alte scoli cea mai mare medie ia premiul I, a doua cea mai mare medie ia premiul II si asa mai departe.
Depinde de metoda pe care directoarea voastra o va alege.