| anonim_4396 a întrebat:

dati-mi si mie ideei ce sa fac cand ma plictisesc?

Răspuns Câştigător
| fularrosu a răspuns:

Buna Brunette23! Ce zici sa te apuci sa desenezi sau sa-ti suni prieteni sa iesiti la un suc. thinking Apuca-te de jocurile de pe facebook daca esti o amatoare sau uite-te pe site-uri de haine, la fel.De obicei atunci cand te plictisesti inseamna ca ai timp.Profita de timp si fac ceva pentru tine, o masca de par, un masaj la picioare. tu stii mai binewinking

6 răspunsuri:
| ladygaga a răspuns:

Stai pe TPU, joaca.te pe conquiztador.ro,stai pe youtube
Iesi afara cu prietenii.
Eu una nu pot sa stau inchisa in casa :]] mereu gasesc ceva de facut

| mulinobianco a răspuns:

Eu stiu o vorba de la maicamia: "Numai oamenii prosti se plictisesc"
nu bat nici un apropo
dar atunci cand te plictisesti iti gasesti o ocupatie
daca nu stii de ce sa te apuci sau ce sa faci eu iti recomand una din urmatoarele chestii:

1. invata ceva nou! (legat de clc, de scoala, de orice)
2. gaseste-ti o activitate ( mananca, fumeaza, bea, fa sport, plimba-te)
3. dormi! & TV
4. fa ceva ca ti-ai propus de mai mult timp dar mereu ai lungit-0
5. gaseste ceva care sa te captiveze(repara ceva, bijutereste un lucru, deseneaza, canta, citeste etc etccccccc)

sunt fff multe lucruri. e ca si cum ai vrea sa ti se enumere toate activitatile fizice si psihologice din lume ceea ce e imposibil.
oricum eu cred ca exista cel putin o ocupatie din cele enumerate de mine mai sus care te poate vindeca de aceasta "boala".

| Julieღ a răspuns:

Joaca Poker sau Rummy pe nethee hee

| Elenik a răspuns:

Fa karaoke! LA mine merge!

| FeelLove a răspuns:

Incearca ceva nou love struck. Spre exemplu ai putea dansa, canta, sau ai putea juca ceva gen handbal, fotbal.

| DanteR a răspuns:

Pune mana pe o carte si mai lasa massul toata ziua buna ziua...in cazul in care stai cu nasul in pc...cum faceam si eu pe vremuri big grin
sau te plimbi cu bicicleta vreo 200 km cu viteza de cel putin 50/h si o sa te distrezi fain, dar sa nu asculti muzica in timp ce te plimbi.winking