| Sapersters a întrebat:

Hey TPU, de ce oamenii sunt atât de răi cu alți oameni?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oamenii raspund asa cum sunt tratati, cu respect cu bunatate, cu compansiune, asa cum primesc, asa dau inapoi.

Oamenii nu sunt rai prin natura lor pana nu sunt zgandariti ori mintiti si atunci se fac rai si scot la iveala minciunile si ce se mai intampla sau pur si simplu riposteaza.

De altfel cui ii plac oamenii mincinosi, nerespectosi, aroganti, prosti sau smecheri.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar spune-ne tu: de ce iti bati joc de userii de pe forum, inventand minciuni si povesti ireale?

Cu ce ajuti tu comunitate asta daca postezi zilnic minciuni si baliverne, probabil pornite din frustrarile personale ori din plictiseala?

PS Semeni tare mult cu userul Dorin care a fost banat pe forum, pentru topice irelevante si mincinoase. Cred ca ai mai avut si alte ID-uri si cum esti banat cu unul, iti faci altul si pornesti aceleasi stil de topice, mincinoase si irelevante.

| Sapersters explică (pentru Violleta2022):

Eu nu mint pe nimeni, tu nu ai de unde să știi, nu este ca și când mă cunoști și trăiești cu mine în aceeași casă, vorbești ca și când ai fii cineva foarte apropiat mie, care ma cunoaște. Nu știu cine este Dorin, dar el nu este eu, așa că dacă întrebările mele nu îți convin, treci mai departe si răspunde la alții. Tu nu ma cunoști, nu știi numele meu, nu știi cum arată, nu știi ce fel de personalitate am, așa că, nu îmi mai reproșa ca mint, pentru că nu este adevărat, nu e vorba de frustrate sau plictiseala, e vorba ca am și eu dreptul să folosesc TPU, așa că lasa-ma în pace! o zi bună să ai!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sapersters):

Nu-i nevoie sa te cunsoc personal, ca ne este suficient sa ne uitam in contul tau de pe forum, ca se vedem toate declaratiile tale incinoase, unde ba esti fata, ba baiat, ba esti la scoala, ba crezi ca esti adult si vrei femeie mature samd.

https://www.tpu.ro/utilizator/acoqdj/intrebari/

Sincera sa fiu, ma dezgusta omul mincinos!

Bineinteles ca ai dreptul sa folosesti TPU, dar nu ai voie sa postezi topice mincinoase, irelevante, spam samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In 90% din cazuri din frustrari.

dar cel mai bine iti poate raaspunde Violetta la intrebarea asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că există invidie, ura, dusmanie într-o cantitate mai mare sau mai mică în fiecare om.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Sincer nu înțeleg acest gen de întrebări " de ce omenii sunt atât de rai cu alți oameni?", când asta a fost de când lumea și pământul.
Pur și simplu mulți au propriile frustrări și din invidie ca ala are mai mult, ca cum se poate asa ceva? Se ajunge la ura și mai apoi la acele gânduri neplăcute despre o persoana.
Nu ai cum sa ii schimbi pe toți, dar poți încerca să fi tu o persoana bună și sa faci bine altora, bineînțeles fi bun cu persoanele care merita.

| 199onur7 a răspuns:

Oamenii sunt falși oamenii sunt prefăcuți oamenii parșivi oamenii sunt pe interes oamenii sunt rai oamenii sunt lacomi oamenii sunt invidioși oamenii dușmănoși.