| Georgyanna_Laurra_1999 a întrebat:

Hey TPU!
De curand a trebuit sa imi fac ochelari de vedere dar trebuie sa ii port doar la scoala...Dar mie nu prea imi place sa ii port pentru ca baiatului de care imi place nu cred ca ii plac prea mult asa..Adika inainte vorbeam foarte mult si ne vedeam in fiecare pauza dar de cand am ochelari nu prea ma mai baga in seama. ware de ce?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta cu nu imi place de x ca are ochelari sunt niste copilarii. ochelarii nu te fac nici mai uratat nici mai frumoasa dar te fac mai sanatoasa.

poarta i in timpul orelor, cand stai la calc, cand te uiti la tv. In pauze nu esti obligata sa ii porti daca nu te simti confortabil cu ei. Iti zic din experienta, dupa 4-5 luni de purtat ochelari nu o sa te mai simti bine fara ei

4 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Depinde ce dioptri ai, daca ai 0, 5 sau 1 poti nici sa nu-i porti, daca nu vezi la tabla muta-te cu o banca mai in fata.Fa ce vrei tu, e viata ta, traieste-o cum vrei!happy

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a răspuns:

El nu stie ce pierde. Lasa, o sa vina un norocos si o sa te placa exact asa cum esti. Nu trebuie sa te schimbi pentru alti. Esti unica si el ar trebui sa aprecieze asta!

| anaduls a răspuns:

Buna fetita! Nu iti face griji. Nu ar trebui sa iti pese. Daca un baiat te place, te place asa cum esti. :*

| Ady108 a răspuns:

Ochelarii pot fi sexy uneoriwinking