| Milea_Petre_1975 a întrebat:

de curand am implinir 16 ani si am fost la prietena mea cea mai buna, acasa. La ceva timp de la venire am gasit o agenda colorata in dulapul ei, era o agenda in care isi scria gandurile, dar nu era din prezent (de acum un an). Normal am vrut sa inchid si sa nu citesc, dar pe pagina care deschisese-m scria numele fiecarui copil din clasa mea printe care si eu.Am citit la mine si cand am am vazut ce scrie am fost destul de suparata pentru ca nu eram noi foarte bune prietene pe vrema aia dar totu-si eram prietene bune. Eu nu sunt o fata care exceleaza la scoala, am note in catalog cuprinse intre 7-10, in schimb ea are numai 10. Dar m-a jignit cand a spus ca sunt delasatoare si sunt "proasta de scoala". Siner screrti jos ce sfaturii imi dat pentru ca nu stiu ce sa fac... sa ii spun ce am citit sau... ( dau funda!) PS: Sa nu credeti ca sunt cum a descris ea pentruc ca eu anul trecut am luat si bursa.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acum nu te mai considera asa, înseamnă ca a trecut, dar totusi, ca sa fii sigura, spune-i ca te-ai împiedicat si te-ai lovit de dulap, iar in clipa aceea a căzut caietul si fără sa vrei ai citit ce scria despre tine. Asteapta sa vezi ce reactie are si atunci vezi daca iti este cu adevărat prietena. Prietenii sunt foarte greu de găsit. Uneori prea greu. Ai grija ce fel de oameni ai lângă tine...