| sbafbsvlisach a întrebat:

Deci am de facut doua referate la franceza despre ce vreau doar sa fie scrise in limba franceza.Ma gandeam ca unul sa fie despre traditiile din Franta, dar la celalalt m-am blocat.Puteti sa-mi dati cateva idei? Aa si linkul de unde sa iau informatii scrise in limba franceza. URGENT VA ROG!

2 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Poţi scrie despre personalităţi importande din Franţa cum ar fi vedete, cântăreţi, preşdinte(din ce familie provine, din ce oraş), modele. Poţi traduce pe google translate şi dupa aia roagă pe un coleg din clasa ta să te corecteze unde ai greşit. Sper că te-am ajutat! Baftă.