| namnumeșigata a întrebat:

Deci am o colega in clasa asa de rea, enervanta si mai ales fitoasa si ma enerveaza la culme cu fitele si replicile ei de pitipoanca! Vreau sa ma razbun pe ea, sa-i fac farse si sa o infrunt ca nu mai pot ma enerveaza din prima secunda in care deschide gura! Daca ati fi in locul meu cred ca ati fi explodat! Va rog ajutati-ma! Va dau fundiță + voturi!

Răspuns Câştigător
| Baies_Miruna_Andreea_1992 a răspuns:

Buna. Vreau sa incep cu faptul ca au fost si la mine in scoala asemea fete. Ele vor doar sa se dea mari cu ce au si mai ales vor sa impresioneze. Tu nu trebuie sa te razbuni neaparat pe ea sau pe ele ci trebuie doar sa o ignori complet, sa iti imaginezi ca nu exista si ca nu iti pasa de ce spune. Daca are " grupul" acela in care sunt toti de acord cu ea tot asa ignorale si arata-le ca esti mai desteapta, o fata cumsecade. In cazul in care are "replicile" alea tu nu trebuie sa o iei in seama sau sa pui la suflet ceea ce zice pitipoanca aia. Si poti si tu sa ii spui de " noroc " cam asa: Asculta ti-am facut ceva? Te-am jignit te-am suparat? Si chiar daca am facut-o imi pare rau. Acum sa stii ca m-am saturat de fitele tale si de felul tau de a impresiona oamenii. De ce te iei doar de mine ia-te de altcineva si punct. Lasa-ma in pace! Cam atat as face eu bafta cu fata aia

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii poti raspunde rautacios cand face pe grozava, in cat mai multe ocazii, eventual sa afli cine mai are aceasta parere si sa faca si ei la fel. Daca va vedea ca o criticati toti pentru cum face, probabil se va opri cu timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu doar tu cunoști astfel de oameni. eu ignor prostia lor, chiar mă amuză. chiar nu ai de ce să te enervezi.

| SDana a răspuns:

Chiaer de curand am vazut cateva, sper sa te ajute si pe tine.
http://www.socializeaza.net/top-5-farse-de-facut-acasa/

| Mariarique a răspuns:

Pur si simplu cand iti mai spune ceva o tratezi cu indiferenta, nu trebuie sa dai atentie persoanelor care nu iti fac placere prezenta lor, nu esti obligata sa ii suporti fitele asa ca ori ii spui asta in fata ori o tratezi cu indiferenta. Razbunarea nu e o alegere buna ca veti incepe un conflict si iti va creea si mai multi nervi.