| tagastatud_6576 a întrebat:

Deci in 17 iunie plec din tara si vreau sa imi fac multe poze, am o mica problema, am pus foarte multe kilograme ( de la 60 la 75, imi place sa mananc ) vreau sa le dau jos. Eu nu prea pot tine un regim ca lumea pentru ca sunt gurmand, parintii mei sunt si eu grasi dar eu nu vreau sa ajung ca ei.
Poblema de baza este ca timpul nu imi permite sa ma ingrijesc si sa fac sport, in weekend apuc sa alerg la stadion. Recomandati-mi un regim alimentar cat mai diversificat asa pentru 1 luna si ce exercitii pot sa fac acasa de sport.

Răspuns Câştigător
| deutSa a răspuns:

Pai ia sa vedem thinking

Dimineata poti manca : 2 oua fierte, paine prajita, ceai, ceapa, un mar

Pranz : salata verde + ceapa + rosii + castravete + ulei de masline, carne fiarta de vita + cartofi fierti

Seara : Salata din morcov ras cu laptuci si rosii + o lingurita de ulei de masline.

In mare parte poti manca : oua [ da` nu mai mult de 2 oua pe zi ], multe fructe si legume, evita CARTOFII PRAJITI [ de fapt evita in general prajelile], mananca mai mult fiert decat prajit, beau multe ceaiuri / apa plata [ cel putin 1 L / Zi ] mananca multe salate, carne fiarta de pui, de porc sau de vita, branzica de vaci [ nu in exces, maxim 2 felii/ zi ] mananca mai mult paine prajita sau paine neagra, mancare de spanac/urzici, peste la cuptor, cartofi fierti [ nu in exces ] un pahar de iaurt/ zi...

Ca exercitii poti alerga in fiecare zi cel putin 15 minute + 10 abdomene + 20 genoflexiuni/flotari

Si saritul cu coarda este un remediu bun, deoarece iti tonifiaza muschii si arzi multe calorii!

Sper ca te-am ajutat!