| happygirll a întrebat:

Deci, ma intalnesc cu un baiat de 5 zile. Fratele meu mai mare a aflat ca am iubit si s-a dus sa vorbeasca cu el. "Iubitul" l-a amagit pe fratemeu si a spus ca eu lui i-am propus si ca l-am sarutat fara ca el sa spuna nimic. Totul a fost invers de fapt si a mai inventat ogramada lucruri despre mine. Acum fratele mi-a spus ce a spus el si vreau sa ma despart pentru ca oricum nu imi placea. Ce pot sa ii scriu prin mesaje ca vreau sa ma despart de el? nu vrea sa ii zic in fata pentru ca acus va mai inventa altceva.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ii spui ca nu poti continua o relatie cu o persoana care nu te respecta si care minte cu nerusinare.

| adynyco a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui in fata tot ce ai de spus, ca sa-i demonstrezi ca nu te-a afectat, *chiar daca nu este asa* ba din contra sa ii multumesti si ai sa vezi ca tot lui ii va parea rau...