| Crazygirl11223344 a întrebat:

Hey TPU!
Dupa cum bine stiti unii dintre voi vine sfanta simulare, problema sta in felul urmator stiu cateva chestii de baza ca sa zic asa si nu vreau sa copiez si acum multi dintre voi o sa spuneti de ce nu am invatat?
Invat din manual si diverse carti...dar odata ce nu le inteleg le uit practic merg la scoala degeaba anul asta daca in anii anteriori am avut profesorii schimbati ca pe ciorapi si unul nu era bun in sens ca toate orele verificam tema si atat nu tu predat, nu tu explicat.
Întrebarea mea este:
Credeţi ca pot sa invat in timpul asta ramas(mecanic pentru ca nu inteleg) aproape toata materia si cu ce mai stiu(stiu genul liric,epic,pastelul si fabula, figuri de stil, imagini artistice iar pe partea de gramatica stiu complementul,diatezele,conjugarile,fonetica, si un pic subiectiva, P.P si P.S si ce stim toti din clasele 1-4)?
Pot sa iau macar un 5 la limba si literatura romana?

3 răspunsuri:
| lilianaadelina a răspuns:

Da,pentru ca in mare parte te vor ajuta compunerile
asa ca, succes

| 123Anonima123 a răspuns:

Buna
Si eu am simulările săptămână care vine
Da, poti
Dar trebuie sa te concentrezi, si acum depinde si de noroc de ce.ti pica
Fiecare 5 minute de învățat în plus e o noua șansă să iei notă mai mare
Funda?

| 123Anonima123 a răspuns:

Buna
Si eu am simulările săptămână următoare
Da, poți
Daca te concentrezi si acum depinde si de ce îți pica
Fiecare 5 minute in plus de învățat sunt o noua șansă sa iei nota mai mare