| anonim_4396 a întrebat:

^^! E o poveste mai lunga si va rog sa aveti rabdare sa cititi Dau funda! Am si eu o problema de adolescenti Dek imi place de un baiat din clasa >: nu stiu dc dar noi nu prea vorbeam si de aceea nici nu mi-am dat seama cat de mult il plac Nu era nici unul timid dintre noi, dar nu stiu In ultimul timp s-a tot dat la mine Desi nu prea am vb :[ Dar tot se punea pe langa mine, ma facea sa rad cand trecea pe langa mine se tot dadea in mine [ca sa am atinga] si nah

In ultimul timp am inceput sa tin ft. mult al el Acum nu sunt sigura ca ma place :[ El e dragut cu toate fetele din clasa ( aproape toate fetele :]] ) )[ nu le injura, nu le loveste etc. cum fac alti baieti din clasa mea =| si iubesc chestia asta la baieti ] Dar parca ca mine se poarta putin diferit si mai frumos :X

Odata cand am fost in parca ne-am jucat si noi [clasa] un joc copilarescc si trebuia sa en tinem de mana etc. Si a venit langa mine si m-a tinut de mana si pentru un timp si dupa aia nu a mai tinut nimic o fata de mana SI cand am facut o poza de grup cu clasa s-a pus langa mine si parca vroia sa am imbratiseze, adica sa am tina cu mana de sold dar i-a fost teama sa nu sp ceva :[:X ...SI am mai multe "intamplari " cu el

Mi-am dat seama ca avem multe in comun si vreau sa ma apropiu mai mult de el Stiu ca ar trebui sa fac el primul pas si desii chiar cred ca a incercat, dar eu nu prea l-am bagat in seama, nu stiu dc :[

Va rog chiar sunt nedumerita =| Oare am place sau vrea numai sa devenim prieteni :[ Help me! SI poate imi dati si niste sfaturi cum sa ma apriopiu imi mult :* Apreciez si dau fundita :* Inseamna ft. mult pentru mine! Sper ca nu v-am plictisit

1 răspuns:
| LoveForShania a răspuns:

Buna`!
Pai eu cred ca baiatul te place, pentru ca daca a facut acele ''gesturi'' doar cu tine, si nu cu alte fete, adica s`a purtat cu tine mai diferit fata de celelalte colege ale tale, inseamna ca tine la tine [ asta dupa parerea mea, spun asta din cele ce ai scris tu mai sus ].

Sa deveniti prieteni nu cred ca vrea asta, pentru ca daca vroia sa fiti prieteni, facea de mult asta, pentru ca,, sa devii prieten'' inseamna sa vorbesti despre orice, sa va dati sfaturi, si multe altele, dar sa fi cu cineva inseamna sa te apropii incetul cu incetul, asa cum a facut el, si sa ii propui sa fi impreuna dupa ceva timp, asa cum incearca sa faca el.

Poti cere id`ul lui de mess [ daca are unul ], de la o coleg/a care il stie, sau daca iesi si iese si el pe afara sa mai stai si cu el, dar sa fie inca o prietena buna de a ta impreuna cu voi, si sa observi daca el vrea sa se apropie de tine, si atunci ii poti spune prietenei tale sa va lase singuri, ca cine stie, poate vrea sa iti spuna ceva. smug

Daca vorbiti pe mess ii poti spune ceva de genul '' poti sa imi dai nr tau sa mai vorbim pentru ca eu nu prea voi mai intra pe mess '', nu fa rost din prima de nr lui, ci cere`i`l lui, ori pe mess, ori cand te mai intalnesti cu el.
Nu ii cere nr de telefon de la prima convorbire pe mess sau prima oara cand il vezi pe afara, pentru ca vei fi prea directa.
Doar dupa mai multe,, sedinte'' cand vorbesti mai mult cu el, si cine stie, poate o sa faca el primul pas, daca simti ca nu-l va face, fa`l tu, vorbind cu el la telefon, spune-i ceva de genul '' stii eu chiar am inceput sa te plac, intrebarea mea este daca si tu ma placi''.
Nu ii spune din prima daca vrea sa fie cu tine, intai intreaba`l daca ii place de tine, pentru ca daca nu, nu mai are rost sa-l intrebi daca vrea.
Si nu`i spune faza ca`l placi din prima oara cand vorbesti cu el la tel, ci doar a2a, a3a oara.

Daca vei face asa cum am scris eu mai sus, sigur vei obtine ceva, cu siguranta doar daca si el te place. Succes si baga in lista id`ul meu kissme_anna01, mai vorbim acolo daca mai ai intrebari, sau mai vrei sfaturi, te ajut oricand, sunt cam tot timpul pe mess. Bafta`! :* >big grin