| dani97 a întrebat:

eu am 17 ani si prietena mea are 23! de la o vreme ma tot ignora( nu mai imi raspunde la mesaje, nu mai imi raspunde pe facebook). credeti ca ar trebui sa o ignor si eu? sau sa insist pana raspunde? funda! un sfat, ceva big grin

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Nu prea e ok diferenta asta de varsta intre voi chiar daca se zice ca diferenta de varsta nu prea are relevanta.
Daca aveai tu 23 si ea 17, era altceva.
Insista, dar nu prea mult, asta daca nu vrei sa te injosesti.
Vorbeste cu ea deschis si spune-i sa-ti zica verde in fata daca nu mai vrea sa fie cu tine.
Indiferenta asta semnifica ceva.
Ar fi ok daca ti-ar zice verde in fata su ati ramane la stadiul de amici.
Succes!