| Jolieღ a întrebat:

Hey,Tpu.Eu am intrat de curand la liceu pe profilul de stiinte ale naturii si in liceul meu se fac 2 clase.Stiti dupa ce criteriu se vor face aceste 2 clase? Vreau sa spun ca suntem 46 de copii care am facut in generala engleza-franceza si 12 care au facut engleza-germana.Eu credeam ca se fac dupa limbile straine, dar as vrea sa stiu sigur.Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| En3Rgi a răspuns:

Am inteles ca nu se i-a in considerare limba pe care a facut-o fiecare in generala.Acuma se i-a dupa medii.Dar depinde si de liceu.Ca la unele poti sa iti alegi franceza sau germana.

2 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Se fac dupa mediile pe care le-a avut fiecare elev.

| Jolieღ explică (pentru En3Rgi):

Si limbile straine nu se pun deloc la socoteala?! Adica, noi cei cu engleza-franceza suntem majoritari si nu imi pot da seama cum pot pune niste copii care au facut germana sa faca franceza.

| En3Rgi a răspuns (pentru Jolieღ):

Am inteles ca nu se i-a in considerare limba pe care a facut-o fiecare in generala.Acuma se i-a dupa medii.Dar depinde si de liceu.Ca la unele poti sa iti alegi franceza sau germana.