| JuicyCupcake a întrebat:

Eu trec in clasa a 7 si ca toti, am si eu o cea mai buna prietena in clasa, cu care ma inteleg foarte bine.Nu m-am gandit niciodata la ziua in care una din noi va avea un iubit, si ce s-ar intampla cu relatia noastra de prietenie. Acum 2 zile, imi spusese ca un baiat din clasa o place si a intrebat-o daca ar vrea sa fie iubita lui, si ea a zis nu, deoarece nu se astepta sa auda asta.Si cum ieri am fost la ea,cand am ajuns am vazut-o cam distrata, si citindu-i expresia din ochi,mi-am dat seama ca imi ascunde ceva. Am luat-o cu incetisorul, nu am vrut sa fie brusc, si am intrebat-o ce s-a intamplat. Ea mi-a spus: "Mai tii minte ca el m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui si eu am zis nu deoarece nu eram pregatita? Ei bine s-a mai petrecut ceva in timp care m-a facut sa ma razgandesc...". Eu am intrebat-o ce anume, si mi-a spus "Ghiceste. Un indiciu: ce se intampla daca 2 oameni si plac si se tin de mana?". Si atunci mi-a picat fisa si mi-am da seama ca sunt impreuna. Si dupa ce am auzit vestea, mi-a parut bine...dar mai mult m-a intristat si mi-am dat seama ca nu va mai avea timp pentru mine. Am primit vestea brusc si nu am stiut ce sa fac. Ieri seara intruna imi zicea "Vai deci tu stii ca eu vorbesc cu el in fiecare zi? Incepem conversatiile pe la 9, si terminam la 1 noaptea.Ce bine imi pare ca suntem impreuna!" Nu ma impresiona teoretic,dar sentimentul de dezamagie a inceput atunci cand ea era concentrata pe telefon si la el, si nu la mine. Pe parcurs, imi zise ca azi ar vrea sa ne intalnim toti 3 si ca o sa imi faca un semn cand ar vrea sa plec ca sa ii las singuri (deoarece el nu stie ca eu stiu de relatia lor). Asta m-a pus putin pe ganduri si m-a facut sa cred ca eram un ghimpe pe capul ei. Ce sa fac? Oare sa mai sper ca vom mai fii prietene? Eu nu am iubit momentan,si nu stiu ce sa fac. Ma simt oarecum distrusa, deoarece acuma orele petrecute impreuna, mesajele pana la 1 noaptea, secretele impartasite si intalnirile in oras sunt petrecute cu el. Chiar daca zice "Nu o sa te uit! Tu esti prietena mea cea mai buna si nu voi lasa un baiat sa ne strice relatia," eu tot cred ca voi fi la un moment dat singura sad Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu am nimic împotrivă că ea are un iubit dar cât timp nu te uită pe tine e destul de ok.
Poate că acum nu va mai fi la fel, să stați așa demult ca să vorbiți, sau mai știu eu ce.
Înțelege-o și tu, pe deasupra ei doi au o relație.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Stai linistita.La varsta asta n-o tine mult si va veni sa planga pe umarul tau.

| JJ16 a răspuns:

Pai orice fata trece prin asta...si daca e primul ei prieten, e normal sa fie entuziasmata. Dar stai linistita, o prietenie adevarata nu se pierde asa usor. Ea e doar fericita ca are un iubitel si vrea sa imparta acest sentiment cu tine :*

| ღAndréeღ a răspuns:

Nu mai fi geloasa! Nimeni nu iti va putea lua locul. Relatiie astea mai ales la varsta asta sunt de scurta duratawinking. Ea fiind indragostita acum nu isi da seama ca te cam neglijeaza.straight face Ea este bucuroasa acum. Tu fiind cea mai buna prietena a ei ar trebui sa impartasiti amndoua aceasta bucurie, sa incerci sa o intelegi. Iar in cazul unei despartiri, stai linistita! Ea va veni tot la prietena eiwinking Asa ca repet: Incearca sa o intelegi!

| lika5456 a răspuns:

Deci eu cred ca prietena ta (la fel ca si tine) sunteti inca prea micute pentru relatii, si daca prietena ta si-a gasit un prieten, asta nu va dura mult si isi va pierde interesul fata de el. Da' oricum incearca sa te imprietenesti si cu el (iesiti impreuna) si totul va fi OK. happy Bafta