| Andrada982211 a întrebat:

Hey TPU, eu urăsc bărbații/ băieții, pentru că și ei mă urăsc pe mine, toată viața mea, am avut experiențe negative cu ei. Cum aș putea să nu-i mai urăsc pe toți? pentru că nu este okay să îi urăsc pe toți, dar eu văd bărbații ca potențiali prădători, mereu îmi este frică să stau singura lângă un bărbat, când sunt în mașină și urmează să rămân singura cu un bărbat, încep sa îmi fac tot felul de scenarii negative,eu folosesc transportul în comun, Pentru a ajunge în București și sunt zile în care sunt doar eu și șoferul, care este bărbat și mă ia o frică. Cum pot să scap de frică de bărbați?

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Îți iei permis *( dacă nu ai ) și masina! Cea mai ieftina sau închiriezi!
Curios cum se face ca ai avut doar belele cu ei? Sa fie chestie de loc* ( cartier dubios ) sau anturaj?
Psiholog maica! Altfel nu prea ai șanse de reușită!
Se pare ca la tine a fost o trauma serioasa!

| aurel111 a răspuns:

Andrea, nu imi dau seama exact care este radacina problemei psihologica care o ai, dar probabil ca ai ascultat la prea multe povesti al feministelelor sau parinti au fost divortati sau alte motive, dar sa iti fie clar ca majoritatea din barbati nu sunt deloc oameni periculosi pentru femei, violenta humana exista la ambele sexuri. am vazut cu ochii mei femei care isi bat barbati. astea fiind spuse, defel in viata simpatia si iubirea este un tango iar cat timp ai sa ai asa o parere despre barbati, intra-devar nu ai nici o sansa ca si ei sa te place pe tine. trebui sa vi cu "open mind" la tot subiectu asta. nu iti fie frica de barbati.