| SaranghaeYo a întrebat:

Fanii serialului de desene anime Vampire Knight Guilty, imi poate sa spuna si mie ce se intampla cu yuuki? Pana la urma pe cine alege, pe Zero sau pe Kanamae? Si la sfarsit ce se intampla cu fiecare? Zero moare sau Kanamae, sau alt cineva? Iar yuuki cum a devenit vampir? Cine a muscato?

Va rog sa imi spuneti. Funditaaaa

4 răspunsuri:
| qDoDop a răspuns:

Hei Buna.M-am uitat de 3 ori la Vampire Knight.ambele sezoane Deci pot sa iti zic ce s-a intamplat de la primul pana la ultimul episod, dar iti voi spune ceea ce vrei sa auzi. Kaname o mushca pe yuuki, pentru a trezi partea intunecata din ea, iar pentru a nu ajunge ca Zero ii da sangele lui... Dupa asta Yuuki considera ca cel mai bine este sa ramana cu Kaname, inainte sa plece Yuuky s-a dus la Zero pentru ai spune ca este un vampir, acesta necrezand'o a pus-o sa ii dovedeasca. Cum? Mushcandu'l...ea l-a muscat dovedindui astfel ca este adevarat. Zero i'a spus lui Yuuki ca data viitoare cand se vor intalni, el o va omora, iar ea fericita i-a raspuns ca il va astepta, De aici incolo depinde de Manga, Kaname o duce pe Yuuky la un conac din munti, departe de ochii lumi. daca mai vrei sa stii mai departe putem vb pe mess deyutzza.glam :* Pupicii sper ca ti-am fost de ajutor :X ^^

| RorySan a răspuns (pentru qDoDop):

Dar yuuki cand afla ca e vampir in sezonul 1 sau 2

| Lifeisfearless a răspuns:

Scuze daca iti raspund la putine intrebari, dar eu inca nu am vazut VK Guilty, ci doar primul sezon, dar o sa incerc sa-ti zic din ce am auzit eu.
Ramane cu Kaname, chiar daca sunt frati (la vampiri, in anime, este normal ca fratele si sora sa se casatoreasca daca doresc) si amandoi pleaca cu cativa din vampiri.
La sfarsit, Zero ii cere lui Yuuki sa-i arate daca este cu adevarat un vampir si ea il musca (in manga se musca unul pe altul si dupa aceea se saruta, dar in anime nu). Descoperind asta, Zero i-a zis ca data viitoare cand o va vedea o va omori.
Zero nu moare si nici Kaname.
Sincer, nu prea stiu cum a devenit vampir, deoarece ea a apartinut unei astfel de familii, dar a muscat-o si Kaname.
S-ar putea sa nu am dreptate in totalitate, pentru ca spun doar ce am auzit/citit. Oricum sper sa te fi ajutat ^^

| Adriana2345678 a răspuns:

O prietena de-ale mele a citit manga si a zis ca Kaname isi va scoate inima ca sa creeze noi generati de vampiri, intre timp Yuuki va avea doi copi o fata cu Kaname si un baiat cu Zero, Aidou cauta in lucrurile lui Kaname ca sa vada cum sa I'll readuca la viata, pana la urma descopera, dar trebuie sa-l faca pe Kaname sa fie om asa cum a facut-o mama lui pe Yuuki asa ca asa fac, Yuuki isi da viata ca sa-l faca om iar copii lui Yuuki vin la Kaname si ii zic " Noi suntem amintirea mamei noastre catre tatal nostru necunoscut ", sper ca ti-am fost de ajutor