| dani97 a întrebat:

funda. acum un an ma plimbat cu bicicleta si mi-a intrat ceva in ochi. m-a jenat timp de 3 luni dupa care am mers la oftalmolog.acesta nu mi-a gasit nimic in ochi. durerea a continuat timp de o luna. dupa aceea nu mai aveam nici o problema, doar cand ma frecam la ochi(ma doare ochiul). si acum am aceeasi problema: cand ma frec la ochi ma doare(vreau sa va spun ca atunci cand clipesc nu mai ma doare). ce credeti ca poate fii? poate sa imi afecteze vederea? mersi. mentionez ca am aceasta problema la ochiul drept, iar la stangul am strabism. mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Du-te la un alt oftalmolog. Se poate ca cel la care ai fost sa nu fie bun. Nu prea cred sa aiba legatura cu strabismul de la ochiul stang. Si incearca sa nu te mai freci, ca sa impingi orice ai avea in ochi int-un loc unde sa nu mai poata sa ti-l scoata. Fundita? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| Helpeeer a răspuns:

Du-te la mai multi doctori si vezi ce pareri au. Poate asaa te convingi.

| Hartan_Jonit_1961 a răspuns:

Incearca niste picaturi de ochi si punete in pat vreo 1 mi s-a intamplat si mie si asa am scapat dar daca asta nu merge. foloseste un doctor