| annaanne3 a întrebat:

Haideeti sa va propun ceva. Presupun ca toti stiti imnul romaniei, Desteapta-te romane.
Trebuiee sa fac un afis si nu prea am ideeii, si voi sunteti mereu cei mai buni. Ar trebui sa fac 1 strofa- 2 care sa fie imnul modern al Romaniei si sa inceapa cu Desteapta-te romane. Adicaa sa fie ceva de genul : Desteaptate romanee... si restul de 1 -2 strofe puneeti voi. Nu uitatii, trebuie sa fie un imn mai modern asaa >:. Fundaaaaa pentru cel mai bun raspuns, vot la toate celelaltee!:*

1 răspuns:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Desteapta-te romane din
somn si din betie
caci te cheama la munca
barbarul tau de sef, barbarul tau de sef
Acum ori niciodata
Boc sa n-o faca lata
Basescu sa nu minta
Sa fim ca la-nceput, sa fim ca la-nceput.