| annaanne3 a întrebat:

Haideeti sa va propun ceva. Presupun ca toti stiti imnul romaniei, Desteapta-te romane.

Trebuiee sa fac un afis si nu prea am ideeii, si voi sunteti mereu cei mai buni. Ar trebui sa fac 1 strofa- 2 care sa fie imnul modern al Romaniei si sa inceapa cu Desteapta-te romane. Adicaa sa fie ceva de genul : Desteaptate romanee... si restul de 1 -2 strofe puneeti voi. Nu uitatii, trebuie sa fie un imn mai modern asaa >:. Fundaaaaa pentru cel mai bun raspuns, vot la toate celelaltee!:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, eu, eu, eu, eu!

Desteapta-te romane, ia laba de pe sticla
Ce-a goala si jegoasa din scrumiera plina
Ce te-a adus in halul de somer in tipla.
Sa strigi din matele-ti goale de-o luna.

Acum ori niciodata, sau hai lasa pe altadata,
Caci curge sange de roman, amestecat cu rrom,
Ne-am mai corcit cu Eminescu, lirica o arata.
Punem asfalt pe luna unde a calcat un om.

Daca nu se poate canta macar o poti recitahee hee

Sau asa:

Ardealul, moldova la sapa ne cheama
Dar noi suntem niste fandositi
Stam pe la birouri, de munca ne e teama
Si suntem cei mai ipocriiiti.

Ta na, na nana na na...bla bla bla, hai ca abia astept sa-l cantam cand il vom impusca pe Basescu, yupiiii.
Traiasca Romania nazista! cu mine la conducere...a tirului care transporta o nucleara pentru voi, adio!