| Victorita15 a întrebat:

HELP ME. FUNDA si RASPUNS LA INTREBARI! Am nevoie urgent de autorul vostru. Chestia e ca...am iubit. Suntem in relatie de cam 2 saptamini. Imi place foarte tare de el, dar amsenzatia ca se teme sa ma cheme la o intilire sau sa ma sarute. In fine. As vrea mult sal sarut, chiar cred ca si el vrea caci se uita deseori la buzele mele. La scoala, stam in aceeasi si vorbim foate des. Deci, intrebarea mea este...merita sa-l sarut eu prima? si daca da, cum sa o fac, am in vedere sa il chem in coridor sa vorbim sau sa-l sarut pe neprins de veste sau sa incerc sa ma apropii cit mai mult de fata lui ca sa stam fata-n fata? Nu stiu ce sa fac. ajutati-ma va rooog.

8 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Mai bine lasa-l pe el atunci cand va fi pregatit sa o faca.
O zi buna!

| redy04 a răspuns:

Da, merita. probabil esti prima lui prietena si nu stie cum sa o faca. cheama-l undeva seara. sau dupa ore. lasa parcul, ca e frig. mergeti intr-un local, undeva mai retras. sau in parc. ideea e sa se simta comfortabil.

| Victorita15 explică (pentru redy04):

Vezi ca, nu sunt prima lui prietena. A mai avut prietene in clasa noastra si am vazut ca le invita in fiecare zi in oras. Deci, nu stiu ce sa fac, caci nu ma invita nicaieri. Oare DE CE? sad

| redy04 a răspuns (pentru Victorita15):

Nu mai reusesc sa inteleg nimic. v-ati sarutat? de cat timp sunteti impreuna?

| Victorita15 explică (pentru redy04):

Nu ne-am sarutat. Suntem impreuna de vreo 2 saptamini si tot nu m-a invitat nicaierisad

| redy04 a răspuns (pentru Victorita15):

Asteapta... "sarutul". vezi ce se intampla. daca a mai facut-o. asteapta sa o faca si cu tine. sau poate el crede altceva?

| Victorita15 explică (pentru redy04):

Dar ce poate sa mai creada?

| so5 a răspuns:

Hei...Eu zic sa faci tu primul pas, daca ai zis ca iti place mult de el. cheama-l undeva (intr-un parc ) dupa ore, spunandu-i ca trebuie sa vorbiti.
eu zic sa nu-l saruti tu prima in scoala, mai bine undeva mai retras unde sunteti doar voi doi... sper ca te-am ajutat.