| Gabbytzu a întrebat:

ieri m-am certat cu o prietena
Pot sa spun dintr'un,, nimic"
Tot ce ma enervat a fost faptul ca pana ieri alaltaieri se comporta ok si spunea ca vrea sa fim prietene bune sa nu existe intre noi certuri si secrete...
Dar atitudinea ei s-a schimbat d pe o zi p alta
Cand e cu o prietena de a ei mai,, veche" se comporta ciudat si rad oh go on
In fine.
Ieri au trecut p langa mine si m'au salutat eu nu le'am vazut pentru ca eram cu spatele.intr'un tarziu le'am rasp si prietena aia a ei a inceput sa rada.oh go on
Si i'am tr un msj la cea care spunea ca nu vrea sa fie secrete intre noi
Si suna cam asa:,, Ce e asa amuzant ca va salut? De acum nu o sa va mai salut ca sa nu mai aveti subiect d ras.In fineoh go on Am crezut ca o sa se poata lega o prietenie intre noi, dar vad ca m-am inselat.Cand o sa fiti hotarate sa legam o prietenie fara minciuni, barfe si secrete sa ma anuntati si p mine"
Nu vad ce i'am scris rau am scris doar adevarul
Mie imi pare rau ca ne'am certat
Dar nu stiu lor...oh go on

2 răspunsuri:
| Gabbytzu explică:

Nu este gelozie.
Dar au ras amandoua
Si eu vreau sa fiu prietena si cu cealalta
Deci nu e gelozie.

| dyna_9556 a răspuns:

Buna Gabbytzu! Tot ceea ce vad eu este GELOZIE! Tie nu-ti place ca prietena ta mai are o alta prietena. Poti avea mai multi prieteni buni nu doar unul. Si faptul ca acea fata a inceput sa rada nu este vina prietenei tale. Eu cred ca ar trebui sa va mai dati o sansa prieteniei voastre si sa faci tu primul pas in impacarea voastra.