| PisicutaThomas a întrebat:

Hey tpu.imi place de o fata si nu sunt sigur daca si ea ma place.suntem prieteni dar as vrea sa ma apropiat de ea dar nu stiu cum.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Inncepi prin a-I face complimente, dar nu "esti frumoasa", ceva mai subtil si mai bine gandit. Ii poti oferi cate un trandafir rosu cand si cand, o poti invita pe afara, la plimbare, suc sau un spectacol.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Ca sa fie clar: sa nu te puna necuratul sa ii spui ca o placi sau ca ai vrea sa fiti impreuna, ai sanse foarte mari sa te refuze. O iei prin invaluire, altfel nu merge.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa-i propui sa faceti anumite activitati impreuna. Daca accepta, ai putea prin gesturi, mimica sau in timpul cat sunteti impreuna prin vorbe subtile sa-i dai de inteles ca manifesti fata de ea si alte sentimente decat cele de simpla prietenie.

| Maria_Irina_1998_M0Er a răspuns:

Gesturi mici si dragute