| theend a întrebat:

Hey TPU.imi place de un tip care nu stiu daca ii place de mine si nu stiu cum sa-i spun pentru ca in trecut mi-a placut de altcineva si am pus o prietena sa-i spuna iar dupa prima intalnire l-a durut in cot de mine cryingsi mi-e frica sa nu se intample la fel si cu asta. ce sa fac?cryingcrying

3 răspunsuri:
| Laura1102 a răspuns:

Nu mai pune pe altcineva sa intrebe.asta e o chestie de copii mici
Daca vrei sa ai prieten inseamna ca esti destul de matura incat sa mergi sa vorbesti singura cu el
si daca nu vrei sal intrebi direct daca ai place de tine ia-l altfel
"Si.de cine ati place sau ati place de cineva"...si vei vedea ceti va spune si daca ati da de inteles ca da.incearca mai mult...
Fi tu insati

| isabellle a răspuns:

In primul rand, nu face tu prinum pas deoarece baietiilor le place sa cucereasca, iar tu o data ce te bagi in sufletul lui o sa ii se acreasca de tine, si parerea mea este ca o sa se intample la fel cu precedentul. vorbeste cu prietenii, colegii lui de clasa si intreaba-i. intra putin in vorba cu el, dar nu te implica prea mult. o sa reusesti sa il cuceresti daca esti calma naturala si nu devii obsedata, mult succes!

| Rubiishor a răspuns:

Intraba-l fato si daca zice nu ca sa pari o fire puternica spune-i asa:
- ma placi? ( tu)
-nu( el)
- bine nici mie de tine! ( tu)
eu asa am facut si acum el ma place! chiar daca mie chiar nu-mi place de el!