| Aleeeee15 a întrebat:

In curand va fi ziua mea de nastere si voi implini 15 ani iar invitatii mei vor fi si fete si baieti. Acum o luna am fost la o petrecere la care cel mai super a fost cand am stins toate becurile si am dansat toti pe intuneric ♥♥. Mi-ati putea da ceva idei din astea
ca sa fie o petrecere reusita? Nu o sa uit nuci FUNDA

Răspuns Câştigător
| ewygirl a răspuns:

-Sticluta
-Va impartiti in grupe a cate doi (baiat si fata). Incepe prima grupa: se leaga baiatul la ochi,si ceilalti ascund un obiect,intr-un loc a corpului,fetei,iar baiatul fiind legat la ochi trebuie(prin pipaite)sa gaseasca lucrul(bineinteles fata nu trebuie sa se sfiasca la atingerile baiatului rolling on the floor )
-Se aseaza primul jucator pe scaun,iar altul il leaga la ochi si ramane in spatele lui. Daca jucatorul de pe scaun e fata,dupa ce va fi legata la ochi(cel/cea din spatele ei),va arata spre fiecare baiat si va intreba :"Pe el il alegi?", pana ce, cea/cel de pe scaun va zice "Da" happy ...Pe urma se va arata un loc a fetei unde sa fie pupata/sarutata(obraz,frunte,nas, gat, gura smug, bineinteles ea ne-vazand nimic...mergand doar.pe presupuneri ), dupa aceea se va intreba "de cate ori?" si cea/cel din spatele scaunului va ridica anumit nr de degete
Sper ca ai inteles ceva!
Distractie placuta!

1 răspuns:
| Smilee4Mee a răspuns:

Salut va puteti juca jocuri:
-adevar sau provocare:>?
-invarte sticla:-w [sau cum se numeste]
-Limbo: sa treceti pe sub o bara lasandu-va pe spate:xx
-va grupati cate doi fi puneti intre voi un balon, pe care sa il spargeti imbratisanduva:x [sper ca ai inteles:*]
-puneti biletele intr-un bol, pe care sa scrie numele unor vedete fiecare extrage cate un biletel pe care sil lipeste pe frunte, ceilalti iti dau indicii iar tu trebuie sa ghicesti care este vedeta de pe biletelul pe care il ai pe frunte:*
-puneti cateva scaune cu 1 mai putin (ex. daca sunteti 7, puneti 6 scaune) dansati in jurul lor si cand cineva opreste muzica va asezati jos cine ramane in picioare iese afara din joc.
Uite si aici : http://www.ghidpetrecericopii.ro/jocuri.html
Succes.Funda?:o3