| DjBl3ndar a întrebat:

In toamna intru in clasa a 9-a...cum a fost prima voastra zi de liceu? si, pentru cei care locuiesc in Bacau...

8 răspunsuri:
| anayyd_3146 a răspuns:

Prima zi a fost foarte confuza happy. Nu cunosteam pe nimeni, si ma simteam singura laughing, dar am inceput sa intreb persoane la ce clasa sunt, si asa mi-am gasit actualii colegi. Stai calma, o sa fie bine. Tu la ce liceu vrei sa intri?

| DjBl3ndar explică (pentru anayyd_3146):

Poi daca intru la economic dacu nu, Henri Coanda happy
Tu le ce liceu esti?

| anayyd_3146 a răspuns (pentru DjBl3ndar):

La ce liceu ai ajuns pana la urma smug? Eu sunt la Alecsandri ( clasa a X-a laughing ).

| DjBl3ndar explică (pentru anayyd_3146):

La henri coanda laughing big grin

| AndreeaBlaBla a răspuns (pentru anayyd_3146):

Am vazut ca esti la Alecsandri.Sun boboaca de la toamna si vreau sa stiu daca in prima zi de scoala e bine sa mergi cu uniforma.thinking sau haine normale.

| anayyd_3146 a răspuns (pentru AndreeaBlaBla):

In uniforma clar! laughing. Lasa-mi intr-un mesaj id-ul tau big grin!

| SAndré a răspuns:

Pai, asta' imi intrebam si eu prietenii "proaspeti liceeni" mai mereu. Din cate am inteles de la ei, prima zi este oribila X_x.
Nu cunosti pe nimeni, nimeni nu te cunoaste, nu stii in ce clasa trebuie sa mergi, te simti singur si abandonat. E un fel de "mini-depresie" [laughing]. Insa, dupa ce ajungi in clasa si iti cunosti colegii si profesorii, lucrurile se schimba. In prima zi, clasa nu va fi unita, abia pe parcurs veti lega prietenii.
Nu te speria cand "cei mari" te vor privi insistent si nu intra in panica atunci cand nu stii pe unde ajungi in clasa, totul va fi bine.

| AndreeaBlaBla a răspuns:

Buna! Si eu in aceasta toamna intru in clasa a-9a la C.N.Vasile Alecsandri.Am emotii... Oare cum va fi prima zi?thinking Dar voi fi eu insumi si sper ca ceilalti sa ma accepte asa cum sunt(Vorba aia:Nu'ti place, nu te uita.laughing ).