| AndreeaEma a întrebat:

In ultimul timp, cateva cosuri de pe frunte mi-au dat batai de cap! Am inceput un tratament de la Elmiplant, care nu pot spune ca nu ajuta, dar mai mult de a-mi calma putin cosurile nu face, iar ele continua sa reapara. Am ajuns sa imi prind bretonul si cand ies pe strada ( in casa il tin prins mereu), pentru a ma asigura ca am fruntea permanent libera. Am auzit si de asa zisa "pasta cu aspirina pisata", ce parere aveti fetelor, ati incercat? Atept sfaturi, multumesc!

Răspuns Câştigător
| YoYoJuSt4U a răspuns:

Trebuie sa stai cu fata in apa calduta(putin fierbinte) si stai cu fata in apa cat iti poti tine respiratia apoi scoti capul, iei o gura mare de aer si repeti de 7 ori.Cand ai facut asta, sterge-te cu un prosop foarte moale, cel mai moale si pufos pe care il ai.
Apoi da-te cu Elmi plant, asteapta sa intre in piele apoi asigurate ca a disparut toata crema de pe fata si umple un vas cu apa rece si in moaieti fata in ea de 4 ori.Sterge-te din nou pe fata cu un prosop moale.Repeta asta timp de o saptamana, de doua ori pe zi.
Vezi daca au disparut. Daca incep sa iti reapara, sa stii ca la toate adolescentele le apar cosuri.Dar oricum daca iar incep sa iti reapara, du-te la dermatolog.Succes!