| AndreeaEma a întrebat:

In ultimul timp, cateva cosuri de pe frunte mi-au dat batai de cap! Am inceput un tratament de la Elmiplant, care nu pot spune ca nu ajuta, dar mai mult de a-mi calma putin cosurile nu face, iar ele continua sa reapara. Am ajuns sa imi prind bretonul si cand ies pe strada ( in casa il tin prins mereu), pentru a ma asigura ca am fruntea permanent libera. Am auzit si de asa zisa "pasta cu aspirina pisata", ce parere aveti fetelor, ati incercat? Atept sfaturi, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mada4ghn a răspuns:

Buna Andreea! Eu folosesc servetele dezinfectante cu alcool in fiecare seara.La inceput am fost suspicioasa deoarece credeam ca mi se va usca tenul,dar tot ce a facut a fost sa trateze cosurile, nu sa le usuce, iar acestea s-au retras. sper ca te-am ajutathappy

2 răspunsuri:
| AndreeaEma explică:

Hey! Va multumesc amandurora, DyaEmma nu stiu de ce nu imi apare in dreapta ta "Declara raspuns castigator"... ma intriga acest lucru, deoarece mi-ai dat un raspuns complex si chiar meriti fundita straight face. Oricum ai toate aprecierile mele, o sa incerc sa aplic sfaturile tale cand am timp. Magnifique, tot respectu si pentru tinehappy, o sa incerc si optiunea ta, si tin sa iti spun ca si eu ma tem ca nu cumva sa mi se usuce tenul. Sa aveti o zi frumoasa!

| LoveWithoutInhibitions a răspuns:

Buna Andreaa! Pasta cu aspirina pisata este foarte buna pentru a usca cosurile, la fel si infuzia cu ceai de musetel si feliile de lamaie, castravete si usturoi aplicate pe fata sunt niste dusmani ai cosurilor.Si eu am incercat toate dintre cele de mai sus si rezultatatele erau vizibile chiar din a doua zi.Vara, mai ales, incearca sa nu iti pui mainile pe fata sau sa nu iti lasi parul pe fata, in contradictoriu cosurile ti se vor imnultii fie de la praf fie de la caldura. Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?