| KhadaJhin a întrebat:

in ultimul timp ma macina aceasta intrebare: cum as putea supravietuii daca ambii parinti mor si bunicii de asemenea? Ma refer din punct de vedere financiar, cum m-as putea descurca cu banii? Ar trebui sa ma angajez? Ps am 16 ani.

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Nu gandi rau.
ai avea pensie de urmas, bursa ajutor social pana la 18, daca urmezi facultate la stat la zi, ai avea pensie in continuare pana la finalizarea studiilor (24 ani), gratuitate in camin etc.
exista niste facilitati pentru copiii orfani,
dar, Doamne_ereste! asa sa spui si asa sa gandesti si totul va fi bine!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie, printr o ruda sau orice apropiat al familie care iti va deveni tutore. Sau vei ajunge in grija statului.

| CleanHeart a răspuns:

De ce gandesti asa de negativ, nu te mai gandii la chestii de astea ca iti faci rau singur Fii pozitiv

| leapșa a răspuns:

Intr-un fel e bine ca te gandesti la partile negative pe care ti le poate aduce viata, insa abia ai 16... Nu te teme, nu vine apocalipsa asa curand.

| KhadaJhin explică:

Multumesc tuturor