| 12342003 a întrebat:

crying In vara, cu vreo 3 zile sa inceapa scoala m-am certat cu cea mai buna prietena a mea...Ea nu a mai vrut sa stea cu mine in banca si a stat cu Andreea (o fata din clasa).Ele s-au apropiat mult, dar cand ne-am impacat (eu si cea mai buna prietena)nu mai era nimic la fel....nu mai statea cu mine, aproape ca nici nu mai vorbeam, si statea doar cu Andreea.Cand ne-am certat din nou (tot din cauza asta)ea mi-a spus ca nu mai vrea sa fie prietena mea si ca ii e mult mai bine cu Andreea! Nici nu a vrut sa imi dea un motiv, mi-a spus sa o las in pace. Si acum vad ca ea e foarte bine, se distreaza cu Andreea...Nu are nicio treaba, nu pare deloc suparata! I-am spus ca deja am uitat-o, nu mai imi pasa de ea, dar nu e deloc asa! Ma doare mult, nu pot sa nu ma gandesc o secunda la ceea ce s-a intamplat.O iubeam foarte mult, dar cred ca Andreea a intors-o impotriva mea.Noi eram foarte apropiate inainte... Aveti idee de ce e asa? Apropo, astazi a venit Andreea la mine sa imi spuna sa o las in pace, ca a fost alegerea Ilincai (cea mai buna prietena).Mi se pare ca s-a facut fitoasa cryingMi-a mai spus o fata ca asa se intampla mereu, dar eu nu vreau sa cred asta! :'( Nu vreau sa cred ca m-a uitat! Chiar daca asa e crying(

3 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

De ce nu incerci sa iti gasesti si tu o noua prietena? Andreea nu avea una? smug

| Iyulia3712 a răspuns:

Ei bine, acum un an eram si eu in aceeași situație, numai ca la mine era mai grav pentru cele mai bune doua prietene m-au lăsat si au devenit ele doua cele mai bune prietene. Noi avem un fel de grup (suntem 6 in el), iar de atunci m-am apropiat si eu de celelalte 2, caci a treia era deja prietena cu trădătoarele. Numai ca aici nu a fost mare lucru pentru. ca si ele doua erau BFF, deci acum sunt si eu acolo si m-am apropiat de a treia care s-a depărtat si ea de trădătoare. Acum nu am niciun prieten adevărat si m-am obisnuit cu ideea. Prietenii nu sunt ca sa ai încredere in ei pentru. ca iti pot întoarce spatele oricând (in cazul meu putea sa fie mult mai rau) sunt ca sa ii folosesti, ca sa ai cu cine sa iesi si ca sa nu pari o "forever aloana" cum zicem noi. Deci găsește-ți alta prietena si gata.

| 12342003 explică:

Mi-am gasit o alta prietena, si aveam.dar asta e adevarata.Dar tot nu pot trece peste, era cea mai importanta persoana pentru mine (in afara de familie :p )...A uitat de toate momentele in care I-am fost alaturi, si ea la fel, a uitat cand ne promiteam ca o sa fim cele mai bune peietene pana cand o sa murim, a uitat cand spuneam ca o sa ne mutam impreuna, A UITAT! TOTUL! toate momentele alea frumoase crying( nu vreau sa cred ca s-a terminat, chiar daca asa e:'(