| Cynthiacynthia a întrebat:

Hey, TPU. Intamplare adevarata din viata mea :]]. Cand am venit in cartier[Actual]. Eram fata cea noua. Dar m-am imprietenit cu o fata. Am avut o prietenie de invidiat si a tinut 7 ani. Acum, vara trecuta, prietena mea a inceput sa stea cu baietii de afara. Practic era singura fata dintre ei. Iar pe mine parintii mei[at wits' end] nu m`au mai lasat sa stau cu ea. M-a durut, dar pana la urma mi-a trecut. Nustiu ce sa fac.Deoarece eu mai tin la ea. 7 ani nu se uita usor[Mentionez ca eu am 15 ani iar ea face 14 in sept]. Sfaturii va rogg! fundita pentru cel mai bun raspuns! Si voturi pentru celelalte! Va multumezc! Pupici :*

Răspuns Câştigător
| BOOBZen a răspuns:

Incearca sa petreci timp mai mult cu ea, adica incearca sa o iei de langa tipii aia si face-ti lucruri care va placeasa le faceti impreuna, altfel se va simti mai bine cu tine si va sta cu tine mai mult, o si sa-i lase balta pe ratatii aia lol

3 răspunsuri:
| no1cares a răspuns:

Incearca sa o despartii de aia cu care sta...
scoate-o la suc plimbate cu ea.
si spune-i ca nu iti place ca sta cu aia ca poate sa ii faca rau si chestii

| Primo a răspuns:

Uite nu o poti obliga sa nu stea cu acei baieti daca ei ii place. Pot spune din experienta mea proprie ca oamenii se schimba de exemplu eu am avut un prieten foarte bun aveam subiecte de discutie si multe in comun dar eu am plecat la tara timp de 2 luni si cind m-am intors el isi schimbase preferintele si nu mai aveam ce discuta asa ca am ramas amici si doar atit, apoi mi-am facut alti prieteni cu care ma inteleg foarte bine si in ziua de astazi. Deci parerea mea ar fi sa ramineti pritene va vedeti cind puteti intre timp ar fi bine sa iti cauti si alti prieteni cu care sa vorbesti happy

| imiplacesaajut a răspuns:

Mai mult de,, te inteleg,, nu pot sa iti zic stiu cu e sa treci prin asa cevacrying