| anonim_4396 a întrebat:

Hey, TPU! Intodeauna am vrut sa las de o parte toata partea asta cu crush, dates, baieti, tot ce tine de dragoste si chestii pentru ca nu sunt de varsta mea. Sunt constienta ca la varsta pe care o am ar trebui sa stau cu prietenii, sa ma focusez pe hobby-uri si scoala nu pe baietii, dar mai mereu ma gasesc fiind SIMP pentru cineva. Obisnuiesc sa-i spun si mamei despre baietii de care imi plac si de multe ori imi spune "nu mai la asta iti sta gandul, de aia nu te poti concentra pe scoala" si ma face sa ma simt prost. Ce as putea sa fac sa ma concentrez mai mult pe scoala?

1 răspuns:
| literallythesamebruh a răspuns:

Simplu. Este timpul să devii "no simp" și să îi demonstrezi mamei tale că nu are dreptate, că tu ești mult mai preocupată de școală decât de "dates". Din moment ce pui o astfel de întrebare, cu siguranță ești clasa a 8-a sau mai puțin. Nu-ți spun cu nicio răutate,e ok să experimentezi de pe acum cum este să ieși cu un băiat, să primești afecțiune și chestii, dar până la o limită. Ai o viață întreagă în față, nu este ca și cum n-ai avea timp. Sincer, nu știu cum ai putea să nu te concentrezi pe școală. O zici de parcă te-ai duce ocazional, nu 5 zile pe săptămână. În orice caz, sper că vei reuși să mergi pe drumul cel bun. Baftă!