| Bubbulina_2682 a întrebat:

Hey TPU-itilor!:]]
Help please! Am auzit ca oja mancan calciul din unghii, e adevarat?big grin

[P. S. n'am ce face =]] ]

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

In mare parte, asa e. Deoarece substantele chimice folosite pentru a reda culoare ojei este foarte daunatoare unghiei. Sincer, cunosc o fata care are 19 ani, si isi face manichiura de la vreo 12 ani incontinuu, fara pauze. Acum unghiile cu gel sunt o necesitate pentru ea, nu poate alege. Daca nu isi pune unghii cu gel, sau false [dar astea false se rup cand speli vase sau faci curatenie], unghiile ei naturale cand cresc se rup pentru ca nu au calciu, si. cam aiurea sa ai o unghie mai scurta, una mai lunga, una cu forma aiurea! Deci!
Depinde si de oja! Poate fi una de la AVON foarte buna, care e colorata dar ajuta unghia cu ceva ( o intareste, o face sa creasca mai repede etc.). Cele de la,, O'' si,, Madonna'' sunt cele mai bune!

1 răspuns:
| ZiZu_3938 a răspuns:

Salut. E adevarat, dar daca te dai cu lac nu se intampla nimic. [Elena]