| IForgotMyNameAgain a întrebat:

La filologie cu engleza intensiv e greu? :-s
Adica e diferenta mare fata de engleza din clasa a 8a? happy
Multumesc!

9 răspunsuri:
| baf a răspuns:

Da e destul de greu.dar nu te speria,daca tu consideri ca poti sa faci fata e ok,chestia e ca se cere destul de mult fata de generala, dar in acelasi timp ai si mai multe oportunitati, poti sa evoluezi.dar depinde de tine, daca tu crezi ca nu esti pregatita, nu te sfatuiesc sa mergi acolo

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru baf):

Cand dai la filologie, trebuie neaparat sa alegi chestia asta cu intensiv?

| baf a răspuns (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Nu.la sfarsitul clasei a 8a trebuie sa dai un examen bilingv, asta poti sa il dai la franceza sau la engleza. daca ai luat examenul poti sa te inscri la un profil de filo bilingv eng, sau mate info bilingv eng, dar trebuie sa te si incadrezi cu media.nu are treaba filo cu filo eng, sunt total diferite, fiecare are un cod diferit pe care trebuie sa il alegi cand te inscrii.De fapt, in clasa a 8 o sa va dea o, niste fise cu toate liceele din judetul tau, si toate optiunile de profil si in dreptul fiecarui profil este un cod, care te va ajuta pe tine sa completezi optiunile pentu liceu. deci asta cu filo si filo engleza o stabilesti tu inainte sa te inscrii la liceu.sunt diferite adica,tu poti sa alegi filo simplu,unde e mai usor, un liceu teoretic are profil de filo, filo eng, filo fr, ...etc deci nu nu au treaba

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru baf):

Ok.Am inteles acum.Multumesc pentru raspuns.

| baf a răspuns (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Npc.daca mai ai vreo intrebare poti sa mi-o pui sora mea e la filo eng si stiu destul de multe de ex. atat la filo cat si la filo eng/fr nu mai faci din clasa a 11 bio, mate, chim, fizica

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru baf):

In sfarsit! Visul meu o sa se indeplineasca dupa mult timp! laughing
Detest mate, chimie, fizica, biologia mai e cum e.
Dar, dai bac-ul la mate? A, si mai voiam sa te intreb cate ore facem din materiile mentionate mai sus.

| baf a răspuns (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Nu doamne fereste!(doar eu ca sunt la mate info)
sora mea e la filo eng si da la istoria romaniei,rom, eng si alegi dintre :geogra, psiho, logica, sociologie ..niste materii pe care o sa le faci, dar nu foarte grele, o sa faci logica in clasa a 9 a, psiho in clasa a 10 sociologie in a 11 si filozofie in clasa a 12, si nu stiu s-ar putea sa fie mai multe in lista de alegeri ai si geogra si antreprenoriala cred

| iiKiduuu a răspuns:

Nu, nu e greu... faci româna și engleza "intesiv", nu e mare lucru, dar dacă vrei să ajungi cu un serviciu mai bun îți recomand să te bagi la engleză intensiv, adică dacă ai luat bacu la engleză ți se dă o diplomă, iar în cazul în care nu îți găsești servici, poți să faci pregătire cu elevi care vor să știe engleză happy

| lovelife9 a răspuns:

Faci multa engleza ...pe langa orele normale(3) o sa ai o materie care o sa fie predata in engleza(istoria/geografia Angliei de exemplu)daca stii engleza nu-i greu