| BoOoMbOnik a întrebat:

Luni trebuie sa merg la prietenul meu.Nu prea am chef. Ce scuza pot gasi? Cel mai bun raspuns va primi fundita! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| marian1 a răspuns:

Spune ca iti este foarte rau, ca ai facut temperatura, ca te doare burta foarte tare si ca trebuie sa iti vina menstruatia(da`i de inteles asta)...ca ai vomitat, te doare capul.etcbig grin.Funditsa?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu văd motivul pentru care să fie nevoie să-l minți. De ce nu-i spui adevărul? Trebuie să înțeleagă că nu ai chef, că nu ești în largul tău și pur și simplu nu vrei să mergi. Dacă nu vrei să renunți la ideea asta, atunci spune-i că te simți foarte rău.
Baftă!

| CristiPavel a răspuns:

De ce sa-l minti? Minciuna are picioare scurte si nu-ti aduce nimic pozitiv.

Spune-i ca nu vrei sa mergi ca nu simti acest lucru si daca il faci fortat va iesi ciudat si incomod, pentru amandoi.

Iubeste-te pe tine in primul, abia apoi pe ceilalti. Despre ce castiguri ai daca faci asta am scris un articol aici:http://castigatimp.com/......-pe-altii/

Sinceritatea si recunoasterea greselilor vor fi lucrurile care-ti vor salva relatiile sau le vor mentine macar autentice. http://castigatimp.com/lucrul-care-iti-va-salva-onoarea-si-relatiile/

| CondratRobert98 a răspuns:

Spune-i ca trebuie sa ai grija de bunica-ta ca ii este foarte rau mie mi-a mers cand trebuia sa merg la scoalahee hee.Bft!