| DeCeMaiContează a întrebat:

Mai am putin si termin clasa a 8a. Faza e ca de ceva timp m-a apucat o stare de melancolie.Imi pare foarte rau ca ma despart de colegi, chiar si de cei cu care nu m-am inteles prea bine.Cum as putea scapa de aceasta stare?

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Pai stai, de ce sa te desparti de ei? Parasiti scoala nu orasul happy Ia`le numarul de telefon si propune`le sa va vedeti macar de 2 ori pe saptamana, ca doar stati in acelasi oras.Si nu te ingrijora, acum ca vine liceul iti vei face si mai multi prieteni pentru ca toti se vor simti singuri la inceput si vor cauta sa petreaca timp cu cineva.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Salut frate.
Culmea si eu sunt in clasa a opta ca si tine si culmea culmilor este ca am mai dat inainte de multi useri care sunt in clasa a opta,in fine.
Te inteleg perfect frate o sa apara multe schimbari acum eu deja m-am despartit de un prieten care s-a mutat in alt oras semestrul trecut,cu el ma inteleg cel mai bine am mai vorbit cu el la telefon dar de ceialti colegi nu o sa-mi fie dor,poate o sa-mi fie mai greu sa ma adaptez unui nou grup dupa atata timp dar asta e oricum cu ei ma vad doar in scoala, ocazional ii mai salut cand ne vedem pe strada sau alteori cand ii vad nu le spun nimic daca nu ma observa.
Nu trebuie sa fii suparat daca eu m-am obisnuit de acum cu asta o sa o faci si tu la fel si oricum nu o sa va despartiti de tot va ve-ti mai vedea daca ati legat prietenii ve-ti merge afara sa va plimbati, sa va jucati fotbal, sa va distrati la petreceri si astea sau sa va distrati impreuna pe calculator sa va jucati diverse jocuri si poate o sa legi mai multe prietenii la liceu si o sa cunosti alti oameni priveste asta ca pe o ocazie de a iti face noi prieteni, de a vedea noi locuri.
O sa te acomodezi cu timpul frate.
Toate cele bune.

| ALittleDeath a răspuns:

Nu poti scapa de ea, iti va trece de la sine. tongue

| Tentacle111 a răspuns:

O sa iti treaca. Din experienta mea iti spun ca la liceu e de 100 de ori mai fain ca in generala. Plus, o sa intalnesti alte persoane, alti colegi si cu timpul o sa ii uiti pe cei vechi.