| Zanisoara a întrebat:

Hey TPU,maine dam test la latina, si vreau sa copii, sunt a 8-a.Nu imi ziceti sa invat ca nu va ascult.Asa deci, stau in prima banca de la perete, am de invatat vb a fi la toate timpurile.Am scris deja pe fituica, e mica de 3x6, da oricum am focuto sul, deci e un tub micut de 3 cm inaltime,da nu stiu unde sa o ascund,ma gandeam intr-un pix da ramane blocata acolo, sau in penar dar daca ma vede cand o scoT? Si cum sa copii fara sa vada ca ma uit in alta parte, si nu la foaie de test? Dau funda

5 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Lipeste-o de talpa de la bocanc :X si stai creac peste creac :X cu palma pe frunte si ochii in test care se afla fix pe marginea bancii si desigur te uiti in talpa dar ai grija sa nu bata mult la ochi. Daca miroase profa ceva decat lasi piciorul in jos usor, daca vine la banca ta ii spui si tu " Da' ce facui doamna?" si te ridici in picioare si o lasi sa controleze cat vrea ca tu esti fata calumea si ai invatat fix nimic laughing,, ah ce amintiri de la scoala day dreaming! Aveam numai hartii pe talpile de la adidasi big grin.

| antria a răspuns:

Sunt multe modalitati in care poti sa copiezi laughing. eu de ex. Eu de multe ori scriu fituici si le ascund sub test laughing depinde de profesor/profesoara care o ai/il ai laughing. da ai spus ca stai la perete de ce nu scrii pe perete tot ce ai nevoie?! sau fa fituici si punele in penar si cand ai nevoie fate ca, cauti ceva sau scrie direct pe penar cu un pix ce ai nevoie laughing. sau fa o poza la ce ai de invatat si pune'o ca background si te uiti la ceas din cand in cand laughing!

| Zanisoara explică:

Da cum sa tin picioarele astfel incat sa vad? Iar colegii mei daca ma prind ma parasc imediat, se lingusesc toata ziua pe langa prof.

| rareslovesportugal a răspuns:

Pai iti pui fituica sub foaia de test. Cand nu se uita profa, tu iei repede fituica si o ascunzi. Asta dupa ce ai scris tot.
Oricum, tu esti mai norocoasa. La mine in clasa, din 28 de elevi 26 au media neincheiata la latina. Profa este o lenesa fara seaman. Fac cu ea si romana si am dat odata un test in septembrie si le-a adus abia azi :-)

| Happinessssss a răspuns:

Hei.
-Fă poză caieului cu telefonul. Ține telefonul în bancă și trage cu ochiul.
-Scrie-ți lecția pe un șervețel și prefă-te că ești răcită și că îți suflii nasul.
-Cel mai simplu-cea mai clasică metodă: scrie-ți în palmă.

Uite un tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=YPJLLAmgNfM