| c05m1n3l a întrebat:

Hey TPU... mâine (de 8 martie) daca le-as duce fetelor o ciocolata + o garoafa ar fi ceva? ...stiu ca se spune despre garoafe (ca-s flori de mort), dar nu am cine stie ce buget.Ce părere aveti, v-ar placea o garoafa + o ciocolata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Doar pentru că majoritatea românilor duc la mort garoafe și deci într-un final s-a „hotărât" că sunt flori de dus la mort, asta nu înseamnă că sunt flori „de mort", înseamnă că exact ca și tine *nu am cine știe ce buget *, deci cumperi ce îți permiți sau îți place, de ce nu? De exemplu eu pot să mă duc la mort cu trandafir, pentru că așa vreau eu și îmi place...
Ce mai contează cât costă ce le dai, gestul contează, cine apreciază, bine, cine nu, la revedere.
Și da, mi-ar plăcea să primesc... mai ales ciocolata. omnomnomnohee hee

4 răspunsuri:
| RespiraSiInspira a răspuns:

Frate,ia o cutie de bomboane mai de calitate si serveste-le pe toate ca e mai elegant.Nu te apuca sa faci pomana ca la biserica laughing

| murgumarius a răspuns:

Salutare! Maine este ziua FEMEII. (nu este ziua fetitelor sau a mamei, deci se sarbatoresc femeile).
Un lucru frumos ar fi sa le cumperi bomboane de ciocolata-ciocotoff. Cu 10 lei scapi.
Florile sunt pentru o iubita, prietena ori mama. Atunci este alta poveste. Florile de "mort"sunt garoafe, crini, gerbera. Poti cumpara lalele-sunt de diferite culori si ieftine si mirositoare.

| ToKen a răspuns:

Daca iei garoafe, sa le dai cate doua.
Tot ca la mort.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ia o cutie de bomboane, o floare ce poti tu lua din banii tai, ceva simbolic de 8 martie, fetelor le plac dulciurile si florile.