| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU... mie imi place foarte mult un baiat si nu ma pot abtine sa nu ma uit la el in timpul orelor... cumva o sa ma creada o disperata laughing?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Uite-te la el, dar nici continuu. Să zic, maxim de 2 ori pe oră şi fă-o discret, adică întoarce capul doar puţin şi prefă-te de exemplu că te uiţi la o colegă din apropierea lui. Am văzut mai jos că ai zis că-ţi zâmbeşte, asta nu înseamnă neapărat că te place, dar cam aşa e politicos, să întorci zâmbetul. Ţie ţi s-ar părea normal să îţi zâmbească cineva şi tu să te uiţi serioasă la aceea persoană? Mie nu prea, so, nu te baza pe zâmbit. Încearcă să vorbeşti mai mult cu el şi din vorbe şi gesturi îţi vei da tu seama.
succes!

| mona a răspuns:

Daca te uiti la cineva nu inseamna ca esti disperata

| Iubibilăă a răspuns:

Nu este atat de bine sa te uiti mereu la el. O sa creada ca esti disperata. Mai bine asteapta sa faca el primul pas.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca il placi si gata, inteaba-l daca vrea sa va combinati si cam atat.

| FastAndFurious a răspuns:

Daca nu se uita si el, macar din cand in cand, fix asa o sa te creada.

| DavidTTwowTT a răspuns:

hee hee Daca te uiti frumos la el nu o sa creada ca esti "disperata". Daca te place, poti sa te uiti la el in cel mai urat mod cu putinta, tot va crede ca esti draguta laughing. Poi vad ca tu esti cam nerabdatoare, poate asa e si el, poate si el pune intrebari de genu pe alte site-uri laughing, tine'o tot asa cu el, daca vezi ca nu schiteaza nimic, vorbeste cu el, aproprietend e el ince tincet, dar nu te grabi laughing. Vine vara trebuie sa te distrezi

Bafta, sper ca te'am ajutat!

| DaYannaDG a răspuns:

Zambeste-i, asa o sa te considere draguta, nu obsedata. (cel putin asa cred).

| AnkaAncuta a răspuns (pentru DaYannaDG):

De zambit nici nu se pune problema... am vazut ca si el imi zambeste inapoi... nu stiu ce sa cred oare ma place si el?

| DaYannaDG a răspuns (pentru AnkaAncuta):

Intreaba-l, nu fi fricoasa, nu se poate intampla nimic rau daca zici ca si el ti-a zambit, poate chiar te place!

| WithoutFeelings a răspuns (pentru AnkaAncuta):

Aw. atunci poti continua cu flirt-ul asta neviovat de la distanta, insa asteapta sa vina el la tine. Zambeste-i in continuare, fixeaza-l cu privirea, si, in cazul in care te surprinde, zambeste-i si muta-ti ochii usor in alta parte. O sa iti pice in brate imediat.laughing

| WithoutFeelings a răspuns:

Daca e ceva de capul lui, cum spunem noi, atunci nu. O sa isi dea seama ca reprezinta un interes pentru tine, si cine stie, poate o sa faca el primul pas. In plus, nu stii niciodata de unde sare iepurele, nu? laughing Si, nici daca ar fi cel mai incuiat baiat de pe lume tot nu s-ar gandi la asta. So, keep going my dear. Si totusi. incearca sa il privesti subtil daca tot o faci laughing

| tyby23 a răspuns:

Daca te uiti discret nu