| Biiianca0creeatssa a întrebat:

Niste statusuri de iubire, dezamagire, durere ceva mai original daca se poate chiar am nevoie... si niste texte mai filozofige pentru facebook sau asa ceva happy
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Câteodată lacrimile te ajută să te descarci,să îți dai seama că dacă plângi după o persoană. ai ținut la acea persoană, sau încă ții.

Unele persoane te calcă din greşeală pe picior şi îşi cer scuze. Pe când altii. îti calcă inima în picioare şi se fac că nu şi-au dat seama...

Prea mulţi oameni fac pe agenţii de circulaţie în vieţile celorlalţi.

‎"Dragostea imatura spune: " Te iubesc pentru ca am nevoie de tine." Dragostea matura spune:" Am nevoie de tine pentru ca te iubesc."

Un caine nu se uita daca esti bogat sau sarac,destept sau prost. Daca ii dai inima ta el ti-o va da pe a lui.Dar oamenii? De cati oameni poti spune acelasi lucru?

E dur să crezi în tine, și-apoi te prăbușești.E dur să fii tare, când înăuntru nu mai ești.

Sunt poveşti,sunt cuvinte, sunt multe, şi multe clipe.Sunt versuri, sunt filme.In care te regăseşti tu, pe tine!

1 răspuns:
| superdorex a răspuns:

Pentru facebook:... Vor exista mereu oameni care te vor răni, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara...(Gabriel Jose Garcia Marquez).
După un timp, omul învaţă să perceapă diferenţa subtilă intre a susţine o mână şi a inlănţui un suflet şi invaţă că amorul nu inseamnă intotdeauna a te culca cu cineva, iar a avea pe cineva alături nu e sinonim cu starea de siguranţă şi aşa omul incepe să inveţe...
Ajungi cu timpul să inţelegi că adevăraţii prieteni sunt număraţi şi că cel care nu luptă pentru ei, mai devreme sau mai târziu se va vedea înconjurat doar de false prietenii. Nu te ataşa de mine... având impresia că din cateva gânduri citite şi câteva poze mă cunoşti şi ştii ce fel de persoană sunt."

Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea…
Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe…
Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "
Cand te-ai nascut plangeai, iar toti cei din jur radeau… traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa tu sa razi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga…
Un om trebuie sa fie destul de mare sa-si recunoasca greselile, suficient de destept ca sa invete din ele si indeajuns de tare ca sa le indrepte!
Daca te uiti sus vezi cerul, daca te uiti jos vezi pamantul, daca te uiti in spate nu vezi nimic, dar daca te uiti in zare vei vedea o armata de succese…
Faima existentei umane nu consta în a trai, ci în a sti pentru ce traiesti " > " Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile!
Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea… "
Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "
Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti…
Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "
Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste…
" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

Cred ca ai de unde alege nu? merit ceva? laughing