| DennySa660 a întrebat:

notele de la simulare se pun in catalog va rog! e urgent:X.Primul raspuns funda

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Este la latitudinea profesorului; nu e o dispozitie in sensul asta. El decide.

| DennySa660 explică (pentru michelia):

Multumesc.Pe noi ne tot ameninta ca ministerul a spus ca se pun in catalog:X

| michelia a răspuns (pentru DennySa660):

Uite un link:
" În plus, notele de la aceste simulări, care cuprind teste la română, matematică, pentru evaluarea naţională, respectiv la toate probele de la Bacalaureat, vor putea fi trecute şi în catalog, dacă profesorii şi părinţii decid astfel, tocmai pentru a-i motiva pe elevi să înveţe mai bine."

http://adevarul.ro/......index.html

10 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

In general nu se pun pentru ca nu e un examen care sa aiba direct legatura cu activitatea la clasa. Totusi, tine doar de profesori. 99% dintre profesori nu vor trece insa notele slabe.

| facepalmlol a răspuns:

Sunt clase la care se pun si clase la care nu.
De exemplu te mai poate asculta si iti face medie, pe urma trece nota.
Depinde de profesor.

| emag a răspuns:

Profesorul decide, dar nu cred ca vreunui profesor ii convine sa consume timp corectandu-lu fara sa le treaca in catalog, deci tot ce e posibil sa se treaca

| ema_2625 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa se treaca in catalog, depinde de alegerea profesorului respectiv.Pentru orice eventualitate intreaba profesorul!

| Madutzzaa95 a răspuns:

Nu,astept funda

| Madutzzaa95 a răspuns:

Nu...astept funda

| ionela19 a răspuns:

Buna! Si eu sunt tot in clasa a 8a. Notele de la simulare se pun numai daca vrea elevul; ele sunt pentru a vedea in ce stadiu ai ajuns cu pregatirea pentru examen si nu conteaza pentru media de admitere; media pentru admitere se face asa:50% media generala din clasele 5-8 si 50% media de la cele 2 examene. Dar la mine profesorii au spus ca se trec...inca nu s`au trecut... Sper ca te-am ajutat :* ♥

| Fcdb_Giovani_1998 a răspuns:

Nu se trec